Годівничка у Дніпрі
Годівничка у Дніпрі 5 канал

"Чоловіки гвозді забивали, а жінки фарбували": як пенсіонери Дніпра подбали про птахів – сюжет

Читайте по-русски
Пенсіонери обіцяють: наступного разу до порятунку птахів долучать ще й онуків

Про птахів, які зимують у наших широтах, вирішили подбати пенсіонери Дніпра. Щоб пернаті не голодували, коли землю вкриє сніг, люди змайстрували з десяток годівничок і розвісили їх на деревах у рекреаційній зоні.

"Брати наші менші хочуть їсти, як і ми – брати літні. Тому ми вирішили зробити годівниці і насипати корму", – розповідає пенсіонерка.

Валентина Кармазіна одна з небайдужих пенсіонерок, яка у холодний сезон рятує птахів від голодної смерті.

"Одна жінка каже, звідки вони дізнаються. Я кажу: пташиний язик – один птах скаже, вони все зрозуміють. Тому я сподіваюся взимку вони не будуть голодувати", – сподівається пані Валентина.

Ініціативу жінки підтримав і Олександр Чередник. Чоловіку вже за вісімдесят, але це не заважає йому розвішувати годівнички для пташок.

"Згадав своє дитинство, згадав і старість. Тому що ми і на роботі робили годівниці для білочок і для всіх. Тобто не тільки для пташки, але і для білочок", – зазначив пенсіонер Олександр Чередник.

З десяток годівничок власноруч змайстрували дніпровські пенсіонери на відпочинку у таборі для літніх людей "Золотий вік".

"У нас вільний час весь час. Завжди вільний час, а було просто приємно. Чоловіки гвоздиками забивали. А ми – жінки – уже фарбою підфарбовували", – зауважує Галина Піщанська.

Дизайн годівничок мінімалістичний. Прикрашає конструкцію – яскравий бант. Це була ідея жінок, розповідає соціальний працівник.

"Це були розхідні матеріали, які ми знайшли. З них ми зробили планки. Вони просортувалися по розміру. Також ми знайшли ДВП і це стало основою це дуже для них позитивно, вони всі хочуть взяти участь. І це було вау", запевняє соціальний працівник табору для літніх людей Іван Павленко.

Над годівницями для тварин і птахів працювали три зміни табору. Тепер їх розташували на деревах ближче до житлових корпусів, аби чути пташиний спів.

"Сьогодні у нас свято, яке називається "Синичник". І сьогодні день турботи про птахів, які прилітають до нас на зимівлю. Я, на жаль, дізналася тільки сьогодні, що з 20 птахів, які прилітають до нас на зимівлю, усього одна залишається живою, інші замерзають від голоду, гинуть", – зауважила Наталя Клежньова.

Пенсіонери обіцяють: наступного разу до порятунку птахів долучать ще й онуків.

Наталя Світлова, Олександр Пронський, Дніпро, "5 канал"

 

Попередній матеріал
Імітують стан алкогольного сп'яніння: як в автошколах випробовують спеціальні окуляри – сюжет
Наступний матеріал
Принесли труну зі свинею: як активісти другий день мітингують під ВР – включення
Loading...

"Уже євро буде ходити": як на Тернопільщині шахрайка виманила 50 тисяч у пенсіонерки – сюжет

У Франції через спеку померло майже півтори тисячі осіб

92-річний пасічник з Бердичева розкрив власні секрети бджолярського ремесла – сюжет

Скільки тепер отримують українські пенсіонери – свіжі дані в інфографіці

Оформити пенсію тепер можна онлайн – як це працює

"Щастя – це не про вік": як хаб для літніх людей "Життєлюб" відкриває пенсіонерам інший бік життя