Субсидії
Субсидії torange.biz

Субсидії по-новому: коли та як саме зміняться нарахування пільг – інфографіка

Читайте по-русски
Принцип розрахунку субсидій зовсім не змінився і визначається індивідуально, наголошують у Мінсоцполітики

У Міністерстві соцполітики запевнили, що пункт Постанови Кабміну про збільшення субсидій не має жодного відношення до нинішнього опалювального сезону. Про це повідомляє пресслужба Мінсоцполітики.

"У неділю, 20 жовтня, Кабінет Міністрів України прийняв Постанову про спрощення умов призначення субсидій, у якій, серед іншого, закладено зміну відсотку платежу у формулі призначення субсидій: із 15% до 20%. Пункт про збільшення субсидій вступає в дію з 1 травня 2020 року і не має жодного відношення до нинішнього опалювального сезону", – ідеться в повідомленні.

У Мінсоцполітики інформують, що субсидії у цьому опалювальному сезоні не будуть зменшені:

  • у бюджеті на 2020-й рік міністерство заклало на це 47 628,6 млн грн;
  • принцип розрахунку субсидій зовсім не змінився і визначається індивідуально: чим менші доходи домогосподарства, тим менша обов'язкова частка плати за комуналку, а отже, більший розмір субсидії.

Хто матиме наслідки від зміни відсотка:

  • для одержувачів із найвищими доходами, оскільки їх розмір субсидії зменшиться;
  • вивільнені кошти будуть направлені на розширення програми допомоги малозабезпеченим сім'ям, які мають доходи менше прожиткового мінімуму;
  • у дію вступає ще один принцип – адресність: переправити підтримку на тих, хто її справді потребує.

Як заощадити на комуналці

Наприклад, якщо в опалювальному сезоні 2018-2019 рр. середній розмір платежу від доходу сім'ї становив 9,78% (хоча в формулі показник дорівнював 15%), при цьому більше 40% сімей сплачували всього до 7%, а ще 30% – 10% доходу (аналітика програми нижче), тобто зміна у формулі з 15% до 20% не значить такий відсоток сплати. При цьому середній відсоток платежу буде на рівні 13,5%. Формула працює і весь час програми субсидій працювала так, що чим менші доходи, тим більша допомога.

Нарахування субсидій
Нарахування субсидійmsp.gov.ua
Нарахування субсидій
Нарахування субсидійmsp.gov.ua
Нарахування субсидій
Нарахування субсидійmsp.gov.ua

У Мінсоцполітики додали, що коригування формули нарахування субсидій відбудеться у травні 2020 року, починаючи з наступного неопалювального сезону, і торкнеться близько 150 тисяч домогосподарств. Про це на брифінгу сказав заступник міністра соціальної політики України Віталій Музиченко.

"Близько 150 тисяч домогосподарств, на яких буде мати вплив відповідне коригування формули з травня наступного року. Частина цих домогосподарств отримає збільшення відсотку платежу. Наприклад, якщо таке домогосподарство при доході в 5 тис. грн. на особу платило 20,5% (обов'язкового платежу за комунальні послуги – ред.), то вони будуть платити 26%. Якщо ми говоримо про домогосподарство, яке отримувало доходи на рівні 1600 грн на особу, то в поточному режимі вони платять 6,5%, що становить 103 грн. Після змін вони будуть платити 8,5%, що становитиме аж 138 грн. Ті домогосподаства, які мають менші доходи, більше захищені", – сказав Музиченко.

Він додав, що так зване збільшення обов'язкового платежу при отриманні субсидії торкнеться лише 4% отримувачів субсидій. Решта категорій отримувачів, які мають дохід на рівні прожиткового мінімуму, а таких 90%, не відчують змін.

Як повідомляв 5.UA, Кабмін збільшив вартість комунальних послуг для отримувачів субсидій. 

Попередній матеріал
Трамп зняв санкції з Туреччини – причини
Наступний матеріал
Рябошапка вважає, що злочинної організації Януковича не було – Горбатюк
Loading...