www.business.ua

"Нафтогаз" готує нові позови проти "Газпрому", однак спочатку намагатимуться домовитися без суду – Вітренко

  Читайте по-русски
  "Нафтогаз" також готується до нових судових спорів із "Газпромом" у Стокгольмському арбітражі щодо боргів компанії "Росукренерго"

  Нові скарги проти російського "Газпрому" до Антимонопольного комітету Європейського Союзу готують у "Нафтогазі". Також готуються до нових судів у Стокгольмському арбітражі, повідомив виконавчий директор "Нафтогазу" Юрій Вітренко.

  За його словами, підставами для звернення до антимонопольного органу ЄС є те, що "Газпром" і надалі блокує можливість для європейських компаній купувати російський газ на українсько-російському кордоні.

  Крім цього, "Газпром" блокує експорт блакитного палива з Росії компаній, які з ним не пов'язані, а також постачання газу з країн Середньої Азії через територію Росії.

  Юрій Вітренко зазначив, що "Нафтогаз" також готується до нових судових спорів із "Газпромом" у Стокгольмському арбітражі щодо боргів компанії "Росукренерго", яка раніше була посередником у відносинах між "Газпромом" та "Нафтогазом".

  Однак Вітренко зауважив, що спочатку усі ці питання намагатимуться вирішити без судових процесів, а під час обговорення проблем із "Газпромом".

  Як повідомляв 5.UA, 30 грудня 2019 року стало відомо про підписання мирової угоди. Мирову угоду схвалив Кабінет Міністрів. Вона врегульовує взаємні претензії між "Нафтогазом" і "Газпромом" за контрактами 2009 року. За нею, Україна відмовляється від штрафів, накладених на "Газпром" Антимонопольним комітетом. Ідеться про 7,4 мільярди доларів. Таке припущення у коментарі "5 каналу" висловив експерт "Українського інституту майбутнього" Андріан Прокіп.

  Попередній матеріал
  Мінцифра відреагувало на інформацію про електронні повістки в додатку "Дія"
  Наступний матеріал
  "Підводні камені": експерти вказали на ризики впровадження платформи для збору даних про українців
  Loading...

  Зеленський запропонував, як витратити 2,9 млрд доларів, отриманих "Нафтогазом" від "Газпрому"

  Зміни у міністерствах та що буде з преміями "Нафтогазу" – "ІнфоДень"

  "Платіжка Баскервілів": соцмережі і "Нафтогаз" відреагували на пораду "слуги" Брагара

  Ціна на газ змінюватиметься щомісяця: у Кабміні пояснили, якою буде вартість блакитного палива

  Зеркаль призначили радником голови правління "Нафтогазу"

  Українцям обіцяють повернути переплату за газ наприкінці опалювального сезону