Ощадбанк
Ощадбанк 5 канал

Монетизація субсидій на підході: в уряді роз'яснили, як і де отримати живі гроші

В "Укрпошті" та "Ощадбанку" запевнили – жодних незручностей українці не відчують

Монетизація субсидій. "Укрпошта" вже дала свої роз'яснення, як їхні клієнти отримуватимуть грошову допомогу. Кажуть, що жодних незручностей українці не відчують. Так само і в "Ощадбанку", – запевняють урядовці. А українців просять заощаджувати. В разі економії – гроші від субсидії залишаться їм на власні потреби. Деталі монетизації – далі.

Живі гроші на підході. Нині уряд складає графік – як українці їх отримуватимуть. Видавати почнуть з 4 березня.

"Ті, хто мають рахунки в "Ощадбанку" – одночасно на свої рахунки. Ті, хто отримують пенсію – отримуватимуть субсидію разом з нею. Хто отримує пенсію через "Укрпошту" – будуть отримувати з 4 по 25 березня безпосередньо через пошту", – запевняє віце-прем'єр-міністр Геннадій Зубко.

"Укрпошта" – вже на низькому старті. Розішлють інструкцію всім отримувачам субсидії. Напишуть її розмір і як отримати грошима. А своїм клієнтам – понад 1 млн пенсіонерів – субсидію принесуть разом із пенсією.

"Ми готуємо мережу для безперебійного забезпечення виплат субсидій тим, хто буде їх отримувати в готівковій формі через "Укрпошту". Жодних змін або незручностей клієнти не відчують. З огляду на організацію процесу видачі субсидій – він максимально простий та зручний для клієнтів: пенсіонеру необхідно буде розписатися замість однієї відомості у двох", – роз'яснює гендиректор Ігор Смілянський.

За такою схемою субсидію отримуватимуть і клієнти "Ощадбанку". Субсидія потраплятиме туди до 5-го числа кожного місяця. Для тих, хто немає рахунків в "Ощаді" та не обслуговується на "Укрпошті", – схема інша.

"Вони отримають повідомлення, що їм треба звернутися у будь-яке відділення "Ощадбанку". Незалежно, це в Києві, або в Житомирі, або в Луцьку… Прийти у відділення, відкрити рахунок, отримати на цей рахунок кошти і сплатити за свої послуги", – коментує Кубко.

В середньому, кожна родина, як запевняють урядовці, має отримати на руки по 1,5 тис. грн. Головне – їх не розтринькати. Сплатити комуналку за своїми рахунками, а те, що залишиться – можна використати на свої власні потреби. Але враховуючи нинішні тарифи, люди мало вірять, що копійчина залишиться.

Пенсіонерка Надія Іванівна, яка нині отримує субсидію, і так на всьому заощаджує: "Та ніхто ж не дасть субсидії більше, ніж воно належить. Тому думаю, що особливо нічого не зекономиш. Там норми такі, що все одно ж доплачувати доводиться".

Утім, у "Нафтогазі" впевнені, що монетизація таки змусить українців частіше заглядати у свої платіжки. І рахувати спожитий ресурс.

"Якщо раніше ви не зацікавлені економити воду, то зараз кожен куб – це ваша копійка, яку ви собі залишите. Просто ставтеся ощадливо до свого ресурсу. Вимикайте світло, не залишайте відкритий кран, не тримайте зависоку температуру в своїй кімнаті", – впевнений заступник директора департаменту енергоефективності НАК Олексій Хабатюк.

На субсидії цього року держава заклала 55 млрд грн. Усім вистачить, кажуть урядовці. Головне, щоб живі гроші люди платили за призначенням. Бо за борги – обіцяють субсидію скасувати.

Анна Мірошниченко, Віктор Прокопенко, Сергій Клименко, "5 канал"

Попередній матеріал
"ЗА ЧАЙ.СОМ": екс-замкомроти батальйону "Айдар", а нині лейтенант ЗСУ Вікторія Дворецька на "5 каналі"
Наступний матеріал
Убивство Гандзюк: через 4 доби засідань суд заарештував Мангера з правом застави
Loading...

Нарада під головуванням віце-прем’єр-міністра Геннадія Зубка – відео

8 замість 32 гривень за кв. м: ОСББ, що пішли на модернізацію, за опалення платять у 4 рази менше – Зубко

"Чекати зовсім трохи": в Україні почнуть виплачувати субсидії готівкою

Стало відомо, коли "Укрпошта" почне доставляти субсидії готівкою

Грошові перекази в Україну: з якої країни надійшло найбільше коштів у 2018-му

У Мінсоцполітики повідомили, за якого боргу відмовлятимуть у субсидії