Підсумкове засідання Кабміну
Підсумкове засідання Кабміну Урядовий портал

Монетизація субсидій, держборг, ВВП: яким було підсумкове засідання Кабміну

Процес монетизації субсидій запустять в Україні вже з 1 січня 2019 року – про подробиці програми розповів міністр соціальної політики

Підсумкове засідання провів Кабінет Міністрів України. Говорили про зроблене за 2018 рік та про плани на 2019-й. Подробиці засідання розповів кореспондент "5 каналу" Петро Троць. Він слухав заяви міністрів.

Стабільність та економічне зростання – так коротко можна сумувати промову прем'єр-міністра Володимира Гройсмана, з якої традиційно і розпочалося засідання Кабінету Міністрів.

"Наше завдання полягає в тому, щоби 2019 рік, який буде непростим… Ми будемо проходити політичні вибори Президента, парламенту, але завдання уряду і прем'єр-міністра – забезпечити фінансову стабільність у 2019 році, як би не було важко. Тому що нам теж треба виправляти помилки минулого. Коли борг держави є надзвичайно серйозним і важким. І наше завдання – розумно керувати цим боргом. Ми розуміємо і знаємо, як це робити. Нам треба буде забезпечувати економічне зростання", – заявив Гройсман.

Більш детально про плани на 2019 рік далі розповідав віце-прем'єр Степан Кубів: "Зростання реального ВВП у 2019 році може скласти 3,5%. Експорт може зрости на 13%, промисловість на 4%. Це оптимістичний прогноз, але я хочу, щоб ми з вами доклали максимум зусиль, щоб перевиконати цей план. Тому що для економічного прориву нам потрібно зростати набагато більше. Відкрита економіка, прозорі публічні фінанси, модернізація, інновації, інвестиції, формування спільного бізнесу та підприємств – Україна все це може зробити".

Окремо на засідання розглядалося питання монетизації субсидій. За словами міністра соціальної політики Андрія Реви, під час нарахування допомоги враховуватимуть два фактори – рівень доходу та суму, яку витрачають на оплату комунальних послуг. Зменшили також і перелік документів для отримання субсидії. Відтепер надати потрібно буде лише заяву та декларацію про доходи.

Андрій Рева розповів: "З 1 січня 2019 року в грошовій формі надаватимуться субсидії тим домогосподарствам, які вперше звернуться за її отриманням. Домогосподарства, яким призначена субсидія вже у поточному році, продовжать отримувати її до закінчення опалювального періоду згідно з діючим сьогодні порядком. Людям жодних дій щодо переоформлення субсидій до травня робити не потрібно. З травня 2019 року субсидії надаватимуться у грошовій формі всім домогосподарствам, які їх отримують на опалювальний сезон, а також почнуть надаватися у грошовій форму пільги на оплату житлово-комунальних послуг. Починаючи з жовтня 2019 року грошова форма охопить усіх отримувачів пільг та житлових субсидій".

Попередній матеріал
Контррозвідка викрила агентурну мережу воєнної розвідки РФ на Миколаївщині: що "зливали" в Москву
Наступний матеріал
Із 1 січня в Україні починають монетизацію субсидій: хто отримає першим
Loading...

Засідання Кабінету Міністрів України – відео

"Бебі-бокси" цьогоріч отримають понад 100 тисяч породіль – Гройсман

Засідання Кабінету Міністрів України – завершено

Засідання Кабінету міністрів – відео

Засідання Кабінету Міністрів: мають затвердити перелік товарів, експорт та імпорт яких підлягає ліцензуванню – відео

Відтепер, щоб утеплити дім, дозвіл не потрібен – заступник міністра