Владислав Мангер
Владислав Мангер theinsider.ua

Убивство Гандзюк: через 4 доби засідань суд заарештував Мангера з правом застави

Суддя тільки частково задовольнив клопотання обвинувачення – прокурор вимагала арештувати Мангера без права застави

4 доби засідань – і зрештою суд таки обрав запобіжний захід для голови Херсонської облради Владислава Мангера. Посадовця, який підозрюється в замовленні та організації вбивства Катерини Гандзюк, взяли під варту на 17 днів – до 3 березня. Встановили і суму застави – майже 2,5 млн грн. Таке рішення Шевченківський райсуд Києва ухвалив близько 3-ї ночі на останньому слуханні, після 15 годин засідань.

Суд ознайомлюється із матеріалами клопотання. Адвокати Владислава Мангера прискіпливо вивчають документи.

Клопотання прокуратури складається із двох томів, – а це півтисячі аркушів. Серед них – деякі документи російською мовою. Частина адвокатів заявляє – іноземну не розуміють. До розгляду залучають перекладачку.

У суді зачитують фрагменти із протоколу допиту затриманого Сергія Торбіна, який, за версією слідства, координував виконавців злочину. Він розповів, хто замовив напад на Катерину Гандзюк. Називає ім'я Олексія Левіна. Це бізнесмен із кримінальним минулим, який зараз переховується за кордоном.

Владислав Мангер визнає: з Олексієм Левіним знайомий. Однак усі обвинувачення щодо себе називає політичним замовленням: "Ви зараз візьміть коло спілкування Левіна – там півміста. І депутати міської ради, обласної. Але ж ніхто цього не відпрацював, вибрали цапа відбувайла".

Прокурор Вікторія Калита заявляє: "Олексій Левін після організації нападу отримав базу відпочинку "Сатурн", розташовану в Херсонській області, Скадовський район, від радника з юридичних питань голови Херсонської облради Владислава Мангера – Мурашкіна".

Опісля суд переходить до закритого режиму розгляду. Під час нього переглядають відео з допиту підозрюваних, які перебувають у СІЗО. Близько 15 годин розгляду, кілька перерв і, зрештою, – засідання на фінішній прямій. Далеко за північ суддя йде до нарадчої кімнати, рішення обіцяє за годину-півтори.

Вже під ранок – Владислава Мангера беруть під варту до 3 березня. Однак він може внести заставу в майже 2,497 млн грн. Адвокати – подаватимуть апеляцію. Прокурори мовчки покидають судову залу.

Сергій Барбу, Василь Дендін, "5 канал"

Попередній матеріал
Монетизація субсидій на підході: в уряді роз'яснили, як і де отримати живі гроші
Наступний матеріал
Фінансування оборони України зросло у 20 разів – секретар РНБО
Loading...

Відкритий для допомоги, справа буде доведена до кінця – Гордєєв відповів на заяву батька Гандзюк

В організації вбивства Гандзюк підозрюють голову Херсонської облради – яка його реакція

Убивство Гандзюк: ГПУ оголосила про підозру голові Херсонської облради (оновлено)

Голову Херсонської облради Владислава Мангера виключили з "Батьківщини"

Справа Катерини Гандзюк: голова Херсонської облради Мангер заявив, що готовий піти з посади – подробиці

МОЗ: "Справа Супрун" – це така собі увертюра до наступних атак