Субсидії
Субсидії torange.biz

Гроші на руки: як працюватиме монетизація субсидій – відео

70% споживачів, яким нарахували субсидію – це пенсіонери. Гроші вони отримають одночасно з пенсією. Хтось – на банківські картки, а комусь принесуть листоноші готівкою

Тетяні Чорногоровій субсидію призначили від початку року. Економія значна, порахувала пенсіонерка. Держава оплачує третину комірного. Гроші переказують на спеціальний рахунок.

"До мене приходила комісія, десь 30 січня. Вони мені сказали, що на комісії розглянемо це питання і нададуть відповідь. І ось тиждень після комісії нам відповіли, що нарахували субсидію на розрахунковий рахунок будинку. Він поквартирний", – розповіла Тетяна Чорногорова.

Кабінет Міністрів обіцяв відкрити такі рахунки для всіх пільговиків до жовтня цього року. Цей процес в уряді назвали монетизацією.

"Цей розрахунковий рахунок діє наступним чином: вся субсидія, що отримується – гроші, можна списати винятково за сплату комунальних послуг. Після закінчення строку опалювального сезону, якщо там будуть залишатися залишки, зекономлені домогосподарствами, можна буде їх зняти і тоді домогосподарство може використовувати цей залишок на власний розсуд", – розповіла експерт Групи реформи фінансового сектора ГО "Реанімаційний пакет реформ" Галина Третякова.

Однак за два місяці до президентських виборів влада оголосила, що запроваджує експеримент. Гроші пільговикам видаватимуть готівкою на руки.

АНДРІЙ РЕВА, МІНІСТР СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ:

"Готівкова форма буде застосована до тих людей, яким субсидія призначена на цей опалювальний сезон, починаючи з жовтня-грудня 2018 року. Таких домогосподарств у нас 3 мільйони. Вже в березні ці домогосподарства отримають готівкові кошти в розмірі призначеної їм субсидії за лютий, що в середньому стьановить півтори тисячі гривень на одне домогосподарство. Аналогічні виплати вони отримають у квітні та травні"

"Це рішення має політичне забарвлення. Це однозначно, тому що перші гроші отримувачі субсидії одержать готівкою перед президентськими виборами. Але якщо ми подивимося змістовно на це рішення, то воно і відповідає тим зобов'язанням, які Україна брала перед Міжнародним валютним фондом. Коли люди отримують гроші на руки, вони мають стимул економити енергоресурси", – розповів експерт Центру економічної стратегії Гліб Вишлінський.

Субсидії
Субсидії5 канал / Час. Підсумки тижня

70% споживачів, яким нарахували субсидію, – це пенсіонери. Гроші вони отримають одночасно з пенсією, пояснюють урядовці. Хтось – на банківські картки, а комусь принесуть листоноші готівкою.

Якщо брати нашу структуру, то десь 30 % це мешканці міст, 70 % – це мешканці сіл. Думаю, що в субсидіях так само буде. Ми зараз доставляємо пенсію – це сума і певна відомість, де пенсіонер розписується. Буде така сама відомість на субсидії, це буде окрема сума коштів. Наші листоноші можуть приймати платежі. Якщо в людини будуть на руках рахунки, то вона може їх оплатити одразу", – наголосив директор фінансового бізнесу "Укрпошти" Артур Муравицький.

Ті самі пільговики, які не є пенсіонерами, готівку отримають в Ощадбанку.

Гроші нараховуватимуть через спеціальну програму – "Швидка копійка". Це щось на кшталт грошового переказу. Тож на початку березня варто обрати відділення банку і взяти з собою паспорт та ідентифікаційний код. Цього, переконують в уряді, буде достатньо, щоби отримати гроші.

У Міністерстві соціальної політики пообіцяли: кожне відділення Ощадбанку матиме доступ до реєстру пільговиків. Тобто звертатися можна буде до будь-якої філії фінустанови, незалежно від місця мешкання.

Ощадбанк
Ощадбанк5 канал / Час. Підсумки тижня

"Ми можемо дати право вибору. Ми розуміємо, що клієнт не має довго чекати у банку біля каси. Тому ми пропонуємо зарахування коштів на картковий рахунок. Дуже багато людей вже є нашими клієнтами. Ми про це знаємо. Тобто сьогодні він дає доручення – завтра гроші в нього на рахунку. Він може без відвідування відділення зняти свої кошти з банкомата або розрахуватися за комуналку в системі "Ощад24\7", – зауважила заступник начальника департаменту роздрібного бізнесу "Ощадбанку" Марина Ревуцька.

Чи буде успішним такий готівковий експеримент, – стане відомо після завершення опалювального сезону. Все залежить від того, чи зможе держава якісно організувати процес видачі коштів. А також, чи витрачатимуть пільговики отриману готівку за призначенням – на сплату комунальних послуг.

"Як вони будуть це використовувати – контролювати неможливо. Бо в домогосподарств свій пріоритет. Що на їжу, що на комуналку", – зауважила експерт Групи реформи фінансового сектора ГО "Реанімаційний пакет реформ" Галина Третякова.

Однак запобіжник від несплати держава все-таки знайшла. За борги споживачів каратимуть. Якщо пільговик не платитиме за комірне, наголошують в уряді, то його субсидію скасують.

Сергій Барбу, Олексій Іванченков, Василь Дмитрієв, "Час: Підсумки Тижня"

Попередній матеріал
Брифінг речника Міноборони України – відео
Наступний матеріал
Саме час для танго: в Черкасах на дискотеки ходять навіть 70-річні
Loading...

"Чекати зовсім трохи": в Україні почнуть виплачувати субсидії готівкою

Автомобільна оборудка: у Харкові фірма з доставки і розмитнення іномарок зникла з грошима клієнтів

САП просить суд арештувати майже $300 тисяч, які Насіров 3 роки "забував" декларувати

Прибуток українських банків досяг історичних максимумів за 2018 рік

Рева повідомив, коли субсидіанти отримають готівку для оплати комунальних платежів за лютий

В Україні відсьогодні можна купувати валюту онлайн: послугу вже пропонують низка банків