Ліки
Ліки http://energolife.info

Кабмін переніс закупівлю лікарських засобів, включених до Нацпереліку

Разом з відтермінуванням вимоги закуповувати ліки, відтермінована і вимога виписувати за пільговими рецептами на амбулаторному рівні тільки ті ліки, які включені до Національного переліку

Кабінет Міністрів України прийняв рішення перенести обов’язкову вимогу щодо здійснення закладами охорони здоров’я закупівлі лікарських засобів, включених до Національного переліку основних лікарських засобів, на 1 січня 2018 року. Про це повідомляє "Урядовий портал".

"Це означає, що до кінця року заклади охорони здоров'я можуть продовжувати закуповувати лікарські засоби, включені до Державного реєстру лікарських засобів України і не включені до Національного переліку", – йдеться в повідомленні.

Разом з відтермінуванням вимоги закуповувати ліки відтермінована і вимога виписувати за пільговими рецептами на амбулаторному рівні тільки ті ліки, які внесені до Національного переліку. Тому до кінця року лікарі можуть продовжувати виписувати пільгові рецепти на ліки, не внесені до Нацпереліку.

На думку уряду, відтермінування вимоги щодо закупівель та відпуску на пільгових умовах або безоплатно ліків за оновленим Нацпереліком дасть регіонам час точніше розрахувати свою потребу в ліках з Нацпереліку, а Міністерству охорони здоров’я – доповнити Нацперелік відповідно до консультацій з пацієнтами і лікарями.

У вересні МОЗ провів для фахівців із регіонів тренінги з розрахунків потреби в ліках за затвердженою методикою. Протягом двох тижнів після тренінгу регіони мають сформувати обсяг потреби основних лікарських засобів, якими лікарні забезпечуватимуть кожного пацієнта на пільгових умовах або безоплатно – за кошти державного та місцевого бюджету у 2018 році. Тим часом МОЗ працює разом з експертами та пацієнтськими організаціями над складом Нацпереліку, щоби люди отримали більше ефективних ліків.

Окрім цього, відповідно до ухваленої постанови, з 1 січня 2018 року, після того, як заклади охорони здоров’я закуплять необхідний обсяг потреби в ліках, включених до Нацпереліку, вони можуть закуповувати інші лікарські засоби, зареєстровані в Україні та не включені до Нацпереліку.

ФОТО: Сучасне медустаткування та реанімобілі – як виглядає волонтерська допомога

Реанімобіль
/
Реанімобіль
Реанімобіль
/
Реанімобіль
Реанімобіль
/
Реанімобіль
Реанімобіль
/
Реанімобіль
Реанімобіль
/
Реанімобіль
Реанімобіль
/
Реанімобіль
Реанімобіль
/
Реанімобіль

Попередній матеріал
"Тут вчитимуться майбутні чемпіони": Порошенко відкрив футбольний стадіон
Наступний матеріал
"Чорний ринок зброї": СБУ викрила угрупування торговців вогнепалом
Loading...

Крига скресла: уряд виділив кошти на виплату заборгованості медпрацівникам

Увійде до медичних підручників: київські кардіохірурги врятували 2-річного Сашка від пухлини

Уряд погодив контракт із в.о. голови правління "Укрзалізниці" Кравцовим

Гройсман в Кабміні: "розумні роблять висновки" та 100 млн грн на ліквідацію пожежі під Вінницею

Засідання Кабінету Міністрів - відео

У МОЗ пояснили, що передбачає гарантований пакет первинної медичної допомоги