Порошенко підписав закон, що спрощує державну реєстрацію лікарських засобів

Президент назвав підписання документа непересічною подією, до якої країна йшла довгі роки

Президент Петро Порошенко підписав Закон "Про внесення змін до статті 9 Закону України "Про лікарські засоби" щодо спрощення державної реєстрації лікарських засобів. Про це повідомляє прес-служба Президента.

Глава держави назвав підписання документа непересічною подією, до якої країна йшла довгі роки, адже весь час окремі представники влади, бізнесу та монополісти ринку медичних препаратів намагалися вибудувати ті чи інші бар'єри, підкреслив Порошенко.

Під час зустрічі з представниками громадськості та активістами, які долучилися до розробки змін до Закону "Про лікарські засоби" глава держави наголосив, що з набуттям чинності документа держава та суспільство матимуть одразу кілька позитивних результатів.

"Завдяки йому держава та суспільство матимуть одразу кілька позитивних результатів: за рахунок підвищення конкуренції на внутрішньому ринку лікарських засобів підвищиться їх якість, і пацієнти нарешті зможуть обирати оптимальне співвідношення ціни та якості, завдяки спрощенню доступу медпрепаратів припиняється корупція у цьому напрямку, і як результат – очікується прихід провідних фармакологічних компаній в Україну", – йдеться в повідомленні Президента у Facebook.

Крім того, зазначив глава держави, імплементація закону сприятиме підвищенню позитивного іміджу України у світі. 

"Ми з країни третього світу в частині фармакології переходимо на зрозумілу позицію для всіх наших партнерів. Це є дуже гарний і ефективний спосіб імплементації Угоди про асоціацію", – наголосив глава держави.

Президент також акцентував, що ухвалення закону є лише першим кроком до запуску системного реформування всієї сфери охорони здоров'я. 

Своєю чергою прес-секретар Президента України Святослав Цеголко у публікації в Facebook наголосив: "Завдяки спрощенню доступу медпрепаратів припиняється корупція у цьому напрямку і як результат – очікується прихід провідних фармакологічних компаній в Україну, які раніше відмовлялися працювати в нашій державі бо не бажали платити хабарі".

Зауважимо, що виконавчий директор БФ "Пацієнти України" Ольга Стефанишина під час зустрічі з Порошенком також підкреслила, що для імплементації закону необхідне ухвалення низки підзаконних актів, і передала їх список Президенту.

Глава держави доручив в.о. міністра охорони здоров'я Віктору Шафранському підготувати ці підзаконні акти до розгляду вже на найближчому засіданні уряду. В. о. міністра охорони здоров'я наголосив, що цей закон є першим і дуже важливим кроком на шляху стабілізації та здешевлення цін на ліки.

Як повідомляв 5.ua, 16 травня 2016 року Стефанишина заявила, що ціни на ліки в Україні завищені на 30-60%.

Попередній матеріал
Нацкомісія підвищила тарифи на холодну воду
Наступний матеріал
Один із покалічених росіянами британських уболівальників вийшов із коми

Журналісти дізнавалися, коли з'являться дешеві ліки в аптеках

В одній з київських аптек продавати ліки почав робот

Окупанти тестують на донеччанах експериментальні ліки – "Оборона Маріуполя"

У найбідніші райони Руанди ліки та донорську кров доставлятимуть безпілотники