infortunisticanova.it

У МОЗ пояснили, що передбачає гарантований пакет первинної медичної допомоги

За даними МОЗ, сімейний лікар спостерігає за станом здоров'я пацієнтів за допомогою різних досліджень, діагностує та лікує найбільш поширені хвороби, травми, отруєння, патологічні, фізіологічні (під час вагітності) стани; супроводжує пацієнтів із хронічними захворюваннями; надає невідкладну допомогу; направляє пацієнта для надання йому вторинної (спеціалізованої) або третинної (високоспеціалізованої) меддопомоги; проводить профілактику, надає консультації

У Міністерстві охорони здоров'я назвали усі послуги, які включені до гарантованого пакету первинної медичної допомоги. Відповідний перелік розміщено на сторінці МОЗ у Facebook.

"Сімейний лікар: спостерігає за станом здоров'я пацієнтів за допомогою різних досліджень, діагностує та лікує найбільш поширені хвороби, травми, отруєння, патологічні, фізіологічні (під час вагітності) стани; супроводжує пацієнтів із хронічними захворюваннями; надає невідкладну допомогу; направляє пацієнта для надання йому вторинної (спеціалізованої) або третинної (високоспеціалізованої) меддопомоги; проводить профілактику: вакцинацію, огляди та дослідження пацієнтів з груп ризику; надає консультації", – йдеться в повідомленні.

Сімейний лікар може спостерігати неускладнену вагітність та спостерігати за здоровою дитиною відповідно до вікових особливостей та потреб, надавати окремі послуги паліативної допомоги. Наприклад, оцінити ступінь болю, призначити та виписати рецепт на наркотичні засоби, психотропні речовини для лікування больового синдрому.

Також сімейний лікар призначає ліки та виписує рецепти, за якими можна отримати препарати за програмою відшкодування вартості ліків, що буде поступово включати все більше і більше захворювань та препаратів, а також оформлювати довідки, лікарняні листки.

Окрім того, МОЗ надало перелік медичних досліджень, які входять в гарантований пакет первинної медичної допомоги, що будуть надаватися пацієнту безкоштовно: гематологічні дослідження (загальний аналіз крові з лейкоцитарною формулою, біохімічні й імунохімічні дослідження сироватки крові, глюкоза крові, загальний холестерин); загальний аналіз сечі; інструментальні методи дослідження (електрокардіограма у стані спокою); мікроскопія харкотиння; швидкі тести на ВІЛ, вірусний гепатит, сифіліс.

ФОТО: Сучасне медустаткування та реанімобілі – як виглядає волонтерська допомога

Реанімобіль
/
Реанімобіль
Реанімобіль
/
Реанімобіль
Реанімобіль
/
Реанімобіль
Реанімобіль
/
Реанімобіль
Реанімобіль
/
Реанімобіль
Реанімобіль
/
Реанімобіль
Реанімобіль
/
Реанімобіль

Попередній матеріал
Юристи пояснили, у яких випадках ЗСУ виплачуватимуть допомогу для вирішення соціально-побутових питань
Наступний матеріал
"Мінськ" тріщить по швах: бойовики ОРДО без попередження припинили охороняти базу Місії ОБСЄ
Loading...

Система e-Health: як працюватимуть сімейні лікарі та що зміниться для пацієнтів

Заступник голови МОЗ розповів, на якому етапі перебуває медична реформа

Хто блокує медичну реформу – ексклюзивне інтерв'ю із заступником міністра охорони здоров'я Павлом Ковтонюком

Експерт про медреформу: З 2018 року держава виділятиме на послугу по догляду за громадянином 370 грн на рік

"Роботу, зарплату, гідне життя": як в урядовому кварталі Києва проходив "мітинг у білих халатах"

Хто вивів на вулицю людей у білих халатах – "Час. Підсумки дня"