виплата військовим ЗСУ
виплата військовим ЗСУ facebook.com/legalserviceAF/

Юристи пояснили, у яких випадках ЗСУ виплачуватимуть допомогу для вирішення соціально-побутових питань

Накази про виплату матеріальної допомоги видаватимуть у таких випадках: важкий стан здоров’я військовослужбовця та членів його сім’ї (поранення, контузія, інвалідність та інші випадки тяжких захворювань) за наявності посвідчення або довідки відповідного лікаря; смерть рідних по крові та шлюбу; пожежа або стихійне лихо; одруження військовослужбовця; народження дитини військовослужбовця або її одруження

Відповідно до рішення Міністра оборони України від 25.02.2017 року № 1223/з/12, граничні видатки для виплати матеріальної допомоги встановлено 10% спискової чисельності військовослужбовців місячного фонду грошового забезпечення. Рішення про надання допомоги має бути прийняте виключно в межах доведених граничних обсягів видатків та отриманих асигнувань на відповідний місяць. Про це у Facebook повідомляє Юридична служба ЗСУ.

Зазначено, що накази про виплату матеріальної допомоги видаватимуть у таких випадках: важкий стан здоров’я військовослужбовця та членів його сім’ї (поранення, контузія, інвалідність та інші випадки тяжких захворювань) за наявності посвідчення або довідки відповідного лікаря; смерть рідних по крові та шлюбу; пожежа або стихійне лихо; одруження військовослужбовця; народження дитини військовослужбовця або її одруження.

Відповідно до визначення ЗУ "Про соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", до рідних по крові та шлюбу відносяться дружина (чоловік), батько (матір), вітчим (мачуха), син (дочка), пасинок (падчерка), рідний брат (рідна сестра) військовослужбовця, батько (матір) подружжя або особи, на вихованні якої перебував військовослужбовець.

18 квітня 2017 року начальник Генштабу – Головнокомандувач ЗСУ прийняв рішення "Про виплату матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань". Так, відповідно до рішення, під час розгляду документів, які стали підставою для порушення клопотання про надання матеріальної допомоги, пріоритет надавати причинам, які зазначені в рішенні міністра оборони України, а також багатодітним сім’ям, сім’ям загиблих під час виконання службових обов’язків в АТО в попередніх роках та інших поважних причин.

З метою дотримання прозорості, принципу справедливості та встановленого порядку рекомендовано у військових частинах та органах військового управління створити робочі групи з перевірки документів для виплати військовослужбовцям військової частини (органу військового управління) матеріальної допомоги.

Щодо інших поважних причин, вичерпного переліку не існує. Командир та члени комісії визначають наявність (відсутність), на їхню думку, підстав щодо виплати матеріальної допомоги. Такими підставами, крім зазначених, можуть бути: ДТП за участю військовослужбовця, що призвела до значного пошкодження транспортного засобу, тривала участь чоловіка (жінки) в проведенні АТО, різке погіршення майнового стану (крадіжка тощо), погіршення житла, іншого майна.

ФОТО: Сучасне медустаткування та реанімобілі – як виглядає волонтерська допомога

Реанімобіль
/
Реанімобіль
Реанімобіль
/
Реанімобіль
Реанімобіль
/
Реанімобіль
Реанімобіль
/
Реанімобіль
Реанімобіль
/
Реанімобіль
Реанімобіль
/
Реанімобіль
Реанімобіль
/
Реанімобіль

Попередній матеріал
Засновник Microsoft зізнався, про яку свою помилку досі шкодує
Наступний матеріал
У МОЗ пояснили, що передбачає гарантований пакет первинної медичної допомоги

Порошенко виділив понад 500 млн грн власних коштів на допомогу ЗСУ

У 2018 уряд збільшить видатки на соцдопомогу та субсидії

Як у Києві військові змагалися за звання найсильніших та найвитриваліших у ЗСУ – сюжет

У дощ із вогнем: На Івано-Франківщині помірялися силами пожежно-рятувальні підрозділи ЗСУ – фоторепортаж

Меню за принципом "шведського столу": як харчуються в столичному Військовому інституті телекомунікацій

На Львівщині добігають кінця військові навчання Rapid Trident-2017