Експерт спрогнозував ціни на нафту

Багато прогнозів про різке збільшення ціни на нафту є передчасними, бо вони базуються, насамперед, на очікуванні дефолту Венесуели та негативних ефектів санкцій від Ірану

Збільшення ціни на нафту та інші енергетичні ресурси, чи зачепить це Україну і як вплине на економіку – про таке розповів у програмі "Фінансовий тиждень" на "5 каналі" фінансовий аналітик Віталій Шапран.

"Я думаю, що багато прогнозів про різке збільшення ціни на нафту є передчасними, бо вони базуються, насамперед, на очікуванні дефолту Венесуели та негативних ефектів санкцій від Ірану. Справді, ми очікуємо, що нестача нафти на ринку буде 600-700 барелів на добу. Але країни ОПЕК заявили, що готові компенсувати і санкції, і майбутній дефіцит збільшенням видобутку. Тому в розхитуванні ринку не зацікавлені ані великі виробники нафти, ані споживачі. Можливо, до кінця року не буде сто доларів, але ціни в 2018 році на нафту, газ та інші енергетичні ресурси будуть вищі, ніж минулого року. На жаль, це так, і українцям треба рахуватися з цим", – зазначив експерт.

На питання відносно дорожчання американського долара і того, як це може позначитися на економіці України, Віталій Шапран відповів, що глобальні ризики віддтоку іноземного капіталу до США та більш розвинутих ринків дуже високі.

"Нещодавно стався ексцес на валютному ринку Туреччини, ринок високих ставок зачепив ринок Індії, тому сподіватися, що ми будемо осторонь, неможливо. В таких умовах опускати облікову ставку було б занадто зухвалою поведінкою. Навпаки, можливо, треба розглядати варіант більш жорсткої монетарної політики. Якщо глобальні ризики зростатимуть, якщо ціни на нафту зростатимуть, є вірогідність підвищення облікової ставки, але треба спостерігати за ринками", – додав експерт.

Як повідомляв 5.UA, ціни на нафту піднялися до найвищого рівня з 2014 року на ранкових торгах у середу, 10 січня.

Попередній матеріал
Здивований: Аваков про реакцію міжнародних організацій на "вбивство" Бабченка
Наступний матеріал
Володимир Кіріченко: Завдання забезпечити якісну трансляцію фіналів УЄФА – УДЦР виконав успішно

Венесуела може спровокувати підвищення цін на бензин в Україні – Найман

У податковій розповіли, що найбільше декларують у Києві та скільки в столиці мільйонерів

Гінзбург: Блокчейн – головний драйвер фінансового сектора

Експерт розповів, коли доопрацьований законопроект "Про валюту" може з'явитися у ВР

Україні не варто чекати нової програми з МВФ у 2019 році – Нацбанк

Уряд відклав підвищення тарифів на газ для населення: коли чекати здорожчання блакитного палива