нафтогаз 5.ua

Примусове стягнення боргу $2,6 млрд: "Нафтогаз" почав арешт активів "Газпрому" з акцій "Північного потоку-2"

Буде привід в Європі ще раз замислитися, наскільки надійними є обхідні газопроводи, сказали в "Нафтогазі"

НАК "Нафтогаз України" ініціював примусове стягнення $2,6 млрд з російського "Газпрому", відповідно до рішень Стокгольмського арбітражу. Про це в коментарі журналістам заявила прес-секретар НАК "Нафтогаз України" Альона Осмоловська, повідомляє "Укрінформ".

"З огляду на небажання "Газпрому" виконувати свої юридичні зобов’язання за остаточними рішеннями Стокгольмського арбітражу в справах щодо постачання і транзиту газу, Нафтогаз ініціював примусове стягнення присуджених йому $2,6 млрд", – сказала Осмоловська.

Компанія підтверджує факт звернення до швейцарських судів з вимогою примусового стягнення коштів, і швейцарська влада вже вжила заходів щодо активів "Газпрому" на території країни. Відповідно до норм міжнародного права, рішення арбітражів підлягають виконанню майже в усіх країнах світу.

"Оскарження рішень "Газпромом" не може зупинити їхнього виконання", – додала Осмоловська.

При цьому НАК "Нафтогаз України" почала арешт активів російського газового монополіста "Газпрому" з акцій газопроводів "Північний потік" і "Північний потік-2" у Швейцарії в рамках примусового стягнення боргу в 2,6 мільярда доларів на виконання рішення Стокгольмського арбітражного суду.

"Ми почали арештовувати активи "Газпрому" – з акцій "Північний Потік" 1 і 2 в Швейцарії", – написала речниця.

Також зазначила, що арешт акцій цих газопроводів дає черговий привід європейським партнерам задуматися про надійність цих маршрутів та самої компанії "Газпром".

"Буде привід у Європі ще раз замислитися, наскільки надійними є ці обхідні газопроводи, акції компаній-операторів, які арештували за небажання власника цих акцій грати за цивілізованими правилами і виконувати рішення міжнародного арбітражу", – додала Осмоловська.

Як повідомляв 5.UA, "Газпром" програв судову тяжбу з "Нафтогазом" у Стокгольмському арбітражі, за рішенням якого він повинен виплатити українській компанії 2,56 мільярда доларів. Також суд зобов'язав "Нафтогаз" постачати до 5 мільярдів кубометрів газу на рік в 2018-2019 роках за цінами, відповідними вартості блакитного палива на європейських газових хабах.

Попередній матеріал
Новонародженим українцям обіцяють бейбі-бокси та муніципальних нянь: як пройшло нетипове засідання Кабміну
Наступний матеріал
Зустріч ПУ із членами НКРЕКП і представниками Світового банку, МВФ та ЄБРР – відео
Loading...