ссс minfin.com.ua

Ціни на нафту встановили новий рекорд з 2014 року

  Барель нафти марки Brent нині торгується за ціною $69,15

  Ціни на нафту піднялись до максимального рівня з 2014 року на ранкових торгах у середу, 10 січня. Про це повідомляє УНІАН.

  Стрибок цін на нафту спричинило діюче обмеження видобутку сировини ОПЕК+ та стійкий попит.

  Так, ф'ючерси на нафту сорту Brent піднялися на 0,48% до $69,15 за барель. Натомість ф'ючерси на нафту WTI до цього часу торгувалися на рівні $63,46 за барель, що на 0,79% вище попередньої ціни.

  "Продовження пакту ОПЕК+... вкупі зі скороченням запасів штовхають ціни вгору", – зазначив Вільям О'Лафлін з Rivkin Securities.

  Серед факторів тиску на ціну аналітики називають також зростання нафтовидобутку у США. За прогнозами, у січні він подолає позначку у 10 мільйонів барелів на добу, що недалеко від рівнів найбільших виробників сировини у світі – Росії та Саудівської Аравії.

  "Крім того, не може не турбувати (низька) маржа переробки. Особливо це стосується Азії... Зниження маржі може послабити попит на нафту серед азіатських НПЗ у найближчій перспективі, що негативно позначиться на світових цінах", – підкреслює Сукріт Віджаякар з Trifecta.

  Нагадаємо, у грудні нафта Brent подорожчала до $63,48 за барель, а WTI – до $57,34 за барель. Тоді повідомлялося, що здорожчання пов'язане із закриттям трубопроводу у Північному морі.

  Попередній матеріал
  Жахлива ДТП у США: українська модель отямилась, але її паралізувало
  Наступний матеріал
  В уряді розповіли, коли завершиться реформа 10 пілотних міністерств
  Теги:
  Loading...