Церква

Дружина священника упц мп на Волині назвала українську мову "некрасівою"

Shutterstock

"Не так страшні московські воші, як українські гниди"

На Волині дружина священника упц мп пояснила відмову свого чоловіка відправляти богослужіння українською мовою тим, що державна мова "некрасіва". Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на інтерв'ю місцевого священника ПЦУ Андрія Сеха "12 каналу".

"Не так страшні московські воші, як українські гниди. Це умовне порівняння, але це коли людина каже, що вона українець, але в переважній більшості все українське для неї далеке...", – сказав священник ПЦУ.

Сех розповів, що це сталося в одному з сіл на Волині, коли більша частина парафіян храму вирішили перейти з московського патріархату до ПЦУ. Місцеві хлопці, які розміновували Донбас, звернулися до попа упц мп, прохаючи перейти до ПЦУ. Однак вони отримали відмову.

"Ті люди говорять до священника "Давайте хоч українською мовою служити". На що вона (дружина священника – ред.) відповідає: "Ну що ви вчепилися за ту українську мову. Ну вона ж некрасіва". От це слова дослівно. Хлопці опустили руки і вийшли. Ну про що ще можна говорити? І це випадки неодинокі", – сказав Сех.

На думку священника ПЦУ, в упц мп могло залишитися проукраїнське духовенство, але все ж таки багатьом з них властива проросійська позиція.

"І це страшно, тому що зараз війна і я, наприклад, не знаю, що тому священнику прийде в голову в той чи інший момент. Чи він не зрадить свою Батьківщину, тому що він її не рахує за Батьківщину, тому що в нього "матушка росія – Родіна". От що страшно", – додав Сех.

Раніше ми розповідали, що СБУ повідомила про підозру митрополиту упц мп, який переховується на окупованій Луганщині.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ