Світлана Тихановська

"Лідер білоруської революції" Тихановська розхвалювала Путіна в інтерв'ю російським пропагандистам

Скріншот відео

Опозиціонерка заявила, що готова до діалогу з Кремлем

Кандидатка у президенти Білорусі, опозиціонерка Світлана Тихановська цілих три рази відзначила неабияку мудрість президента РФ Владіміра Путіна під час інтерв’ю російському РБК.

На думку Тихановської, Путін розуміє, що слова Лукашенка про білоруську опозицію або про Литву і Польщу — це "фантазії однієї людини".

и розумієте, все-таки Володимир Путін — мудрий керівник, — пояснила вона свою впевненість у тому, як саме російський президент сприймає дійсність — І він розуміє, що ми завжди говорили, що відкриті до діалогу. І ми ніколи не поверталися спиною до Росії, я маю на увазі білоруський народ. Ми дружні країни, ми хочемо такими залишатися".

На запитання, чому у неї, як лідера білоруської опозиції, досі не було контактів з Кремлем, Тихановська відповіла, що їй дуже шкода, що Путін підтримав саме Лукашенка, а не білоруську опозицію, але це його вибір.

"Але ми завжди відкриті, наша Координаційна рада завжди відкрита до діалогу. Я теж відкрита до діалогу з представниками Російської Федерації", — підкреслила Тихановська.

Політик, яку Литва і Латвія вже визнали білоруським президентом, ще раз нагадала, що сама себе не позиціонує як президента, адже її головна мета — повторні вибори, на яких уже переможе справді сильний лідер, з яким "Путін зможе говорити на рівних".

Говорячи про те, що білоруси не сприймають Олександра Лукашенка як лідера, Тихановська зазначила, що "він просто позбувся, особливо своїми діями після 9 серпня, навіть найменшої поваги. І пан Путін як мудрий керівник все це бачить".

Опозиціонерка ще раз похвалила мудрість Кремля, відповідаючи на питання, чи не підштовхують деякі її заяви керівництво Росії "до беззастережної підтримки Лукашенка": "Мудра Москва так не думає... він (Путін — ред.) повинен розуміти, що Лукашенко вже не володіє ситуацією. Що білоруси не повернуться до того стану, в якому вони були всі ці роки".

В кінці інтерв'ю на запитання, чому вона говорить про мудрість Путіна і не припускає, що він дійсно вважає білоруську опозицію меншістю, Тихановська відповіла, що могла б "сказати щось інше, але їй вже довелося освоїти основи дипломатії, і тому вона говорить саме так".

Окрім того, Тихановська запевнила, що у неї в планах не було виходити із союзу з Росією. А раніше в інтерв’ю телеканалу Euronews вона говорила, що білоруська опозиція готова прийняти Росію як посередника у діалозі з Лукашенком.

Між тим, Лукашенко раніше підкреслював, що має повну підтримку Росії. 28 серпня він заявив, що у випадку загострення ситуації у Білорусі Росія введе у країну свої війська. А прес-секретар Путіна Дмітрій Пєсков підтвердив, що в складі резерву силовиків для допомоги Білорусі є "фахівці, навчені боротьби з екстремізмом".

Про можливе введення російських військ у Білорусь говорив і сам Путін. Він пояснив таку можливість двосторонніми угодами із "захисту суверенітету, зовнішніх кордонів і стабільності" Союзної держави.

Минулого тижня в Білорусь із Пскова вже прибули 300 російських десантників і близько 70 одиниць бойової та спеціальної техніки (зокрема  найсучасніші машини десанту БМД-4М і бронетранспортери "Ракушка") зі складу 76-ї гвардійської десантно-штурмової Чернігівської Червонопрапорної дивізії. Як повідомило Міноборони РФ, на Брестському полігоні 38-ї окремої гвардійської десантно-штурмової Віденської Червонопрапорної бригади (ДШБ) Сил спеціальних операцій (ССО) Збройних сил РБ вони братимуть участь в білорусько-російських навчаннях "Слов'янське братство". Там зосереджена ціла російська батальйонна тактична група, в якій служать і військовослужбовці, які пройшли Чечню і Сирію. Міноборони РФ підкреслює, що спільні маневри в Білорусі мають "контртерористичну спрямованість і не спрямовані проти інших країн".

Про хороші відносини між Лукашенком і Путіним може свідчити і те, що син білоруського диктатора Микола переїхав на навчання до Москви.

У ЗМІ неодноразово повторювалася думка, що Путіну не вигідна зміна влади у Білорусі, адже він планує створити із Мінськом об’єднану державу. Та, судячи із заяв білоруської опозиції, нова влада буде теж не проти дружби із Кремлем.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ