Напій в банці

Популярний напій може призвести до раптової зупинки серця – вчені

Shutterstock

Цей напій може впливати на фактори, які пов'язані з регуляцією серцевого ритму

Дослідники вивчили 144 випадки раптової зупинки серця та прийшли до висновку, що у 7 осіб перед цим інцидентом було вживання енергетичних напоїв, однак у клініці Майо не встановили прямого зв'язку між цими подіями. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Medical News Today.

Фахівці припускають, що енергетики можуть впливати на фактори, які пов'язані з регуляцією серцевого ритму. Цей негативний вплив утворюється за рахунок значної концентрації кофеїну та інших компонентів, що впливають на швидкість хімічних реакцій.

Імовірно, вживання великої кількості енергетиків збільшує ризик виникнення аритмії, особливо у людей із генетичними захворюваннями серця.

"Навіть якщо відносний ризик невеликий, абсолютний ризик раптової смерті після вживання енергетичного напою ще менший, пацієнтам із генетичними хворобами серця варто враховувати можливі ризики вживання енергетичних напоїв", – стверджує доктор Майкл Дж. Акерман, головний автор дослідження та генетичний кардіолог у клініці Майо.

Науковці також припускають, що існує "тимчасовий зв'язок" між енергетичними напоями та раптовою зупинкою серця, який можуть посилювати інші фактори, такі як дегідратація, екстремальне голодування або недосипання.

Вони підсумували, що енергетичні напої можуть викликати ці майже смертельні наслідки, а попередня інформація вказує на те, що часте і надмірне вживання енергетичних напоїв та алкоголю може призвести до інших серцевих розладів, зокрема серцевої недостатності, інсульту і порушення серцевого ритму, такі як фібриляція передсердя.

Раніше "Дивогляд" розповідав про напій, який позбавляє від зайвих кілограмів.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

 

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ