Яка їжа на сніданок робить людину менш сексуальною – нове дослідження

Дослідження, проведене французькими науковцями, виявило, що малі корективи у зовнішності можуть бути спричинені коливаннями в рівнях цукру та інсуліну в організмі

До такого висновку дійшли через низку експериментів, під час яких учасникам подавали ранковий прийом їжі, багатий як на очищені, так і на натуральні вуглеводи. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Plos One.

Встановлено, що індивіди, котрі споживали їжу з високим вмістом очищених вуглеводів, таких як випічка і соки, здавалися менш сексуальними порівняно з тими, хто віддав перевагу більш здоровим альтернативам.

Навіть невеликі варіації у привабливості особи можуть бути пов'язані з флуктуаціями рівня цукру та інсуліну в крові, які, своєю чергою, впливають на стан шкіри та рівень статевих гормонів, згідно з опублікованим дослідженням.

Науковці відзначають, що вибір їжі може швидко відобразитися на нашому зовнішньому вигляді, викликаючи фізіологічні зміни, які тонко модифікують риси обличчя та впливають на враження, яке ми справляємо на інших.

Суть експерименту

У рамках експерименту було обрано 104 особи, чоловіків та жінок, віком від 20 до 30 років, кожному з яких було випадково призначено сніданок на 500 калорій, з високим вмістом або рафінованих, або нерафінованих вуглеводів. Сніданок з рафінованими вуглеводами містив багет з борошна промислового помолу, джем та фруктові соки, а також напої з додаванням цукру на вибір, в той час, як альтернативний сніданок складався з продуктів із цільнозернового борошна, свіжих фруктів та напоїв без додавання цукру.

Французький багет
Французький багет
Фото: twitter.com

Після споживання їжі дослідники виміряли рівень цукру в крові учасників, а потім зафіксували їхні портрети при стандартних умовах освітлення. Ці фотографії надали для оцінки експертам, щоб визначити рівень привабливості та оцінити вік учасників.

У результаті виявлено, що раціон, збагачений рафінованими вуглеводами, негативно впливав на привабливість осіб обох статей. Отримані дані показали, що вплив вживання таких продуктів має складні довготривалі наслідки, які потребують додаткового вивчення.

Науковці підкреслюють, що споживання рафінованих вуглеводів не тільки шкодить здоров'ю, але й може впливати на зовнішність, зокрема на привабливість обличчя, що підкреслює важливість обережного вибору харчових продуктів.

Вживання продуктів, багатих на рафіновані вуглеводи, може викликати коливання рівня глюкози в крові, відповідь на які включає збільшене вироблення інсуліну. Це, своєю чергою, може спровокувати падіння рівня глюкози до гіпоглікемічних показників, що має вплив на циркуляцію крові та зовнішній стан шкіри. Вказані в дослідженні випадки гіпоглікемії були зафіксовані внаслідок прийому їжі, насиченої рафінованими вуглеводами.

Споживання фруктів та овочів, з іншої сторони, може сприяти підвищенню привабливості завдяки збільшенню кількості рослинних пігментів, відомих як каротиноїди, у шкірі, тоді як режими харчування з великою кількістю цукру можуть пришвидшити процес старіння шкіри. Дослідники також зазначили, що рафіновані вуглеводи мають потенційний вплив на периферичний кровообіг, що може миттєво відбитися на вигляді шкіри, особливо в моменти, коли людина відчуває погіршення самопочуття і кров відходить від поверхні шкіри.

Дослідження показало, що здоровіший і більш привабливий зовнішній вигляд людей був асоційований з легким збільшенням насиченості їхньої шкіри киснем у крові, за словами науковців. Отже, негативний вплив рафінованих вуглеводів стосується не тільки здоров'я в цілому, але й зовнішнього вигляду, що є вагомою причиною для обмеження їх у раціоні.

Рафіновані вуглеводи – про які саме йдеться?

Що стосується рафінованих вуглеводів, то їх основними джерелами є:

 • біле борошно;
 • білий хліб;
 • білий рис;
 • тістечка;
 • газовані напої;
 • різноманітні закуски;
 • макаронні вироби;
 • сухі сніданки;
 • цукор;
 • фруктові соки;
 • солодощі.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що ступінь і ризик ожиріння у дитини залежить від батьків.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше