Проблеми з харчування у дітей

Ступінь і ризик ожиріння у дитини залежить від батьків – дослідження

Shutterstock

На появу надмірної ваги впливає чимало чинників

Норвезькі науковці встановили, що люди частіше страждають від ожиріння через спадковість від батьків, передає "Дивогляд" із посиланням на HealthLine.

Знавці провели дослідження із залученням кількох поколінь людей. Так, вони встановили, що пацієнти вшестеро частіше страждають від ожиріння у середньому віці, якщо їхні батьки мали ожиріння у цьому ж віці.

Якщо ж проблеми з надмірною вагою були лише у одного з батьків, то ймовірність ожиріння у дитини була лише втричі більшою за інших.

Авторка дослідження Марі Міккельсон переконана, що попередні дослідження демонструють значний зв’язок між рівнем ожиріння батьків та дітей. Разом із цим вона відмітила, що ніхто з попередників не вивчав ризики появи ожиріння між поколіннями у дорослому віці, а також коли діти вже тривалий час живуть поза домом. 

Так, у новому дослідження експерти використали дані популяційного дослідження університету Тромсе, яке проводиться з 1974 року. Вони проаналізували дані про 2068 тріо батьків та дітей з урахуванням їхньої ваги і зросту. Це дозволило вченим виявити чіткий зв’язок між ІМТ (індексом маси тіла) батьків і рівнем ожиріння в середньому віці та ІМТ дітей у тому ж віці.

Зрештою, фахівці відмітили, що на появу ожиріння впливає чимало чинників: генетика, довкілля, сімейні звички харчування, фізична активність та навіть расизм і дискримінація.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що кожна восьма людина у світі страждає від ожиріння.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ