Бургер

В Україні проведуть дослідження трансжирів у продуктах харчування

Shutterstock

Трансжири викликають небезпечні захворювання

В Україні проведуть дослідження щодо вмісту трансжирних кислот у харчових продуктах, передає "Дивогляд" із посиланням на Центр громадського здоров’я (ЦГЗ).

Дослідження відбудеться в рамках проєкту "FEEDCities", який фінансується представництвом Бюро ВООЗ. Завідувачка відділу профілактики неінфекційних захворювань ЦГЗ Ірина Сорока заявила, що високий індекс маси тіла, а за ним і ожиріння – це наслідки вживання нездорових продуктів харчування, зокрема, й трансжирів. У свою чергу це викликає розвиток неінфекційних захворювань.

Так, за даними ВООЗ, щонайменше 500 тис людей у світі щороку помирають від серцево-судинних хвороб, спричинених надмірним споживанням трансжирів. Також велика кількість нездорових продуктів у раціоні викликає ішемічну хворобу серця, онкологію, ожиріння, цукровий діабет, підвищує рівень "поганого" холестерину та знижує рівень "хорошого".

"Трансжири відкладаються у вигляді атеросклеротичних бляшок на судинах, що викликає ішемічну хворобу серця, інфаркти, інсульти. Ці хвороби – лідери причин смертності та інвалідизації українців. І контроль того, чим саме харчується населення, одна з важливих умов збереження здоров’я", – зазначила Сорока.

Трансжири – це різновид ненасичених жирів (шкідливих), які містяться у запечених і смажених продуктах, промисловій випічці, закусках, кулінарних жирах, спредах та інших перероблених продуктах. У ВООЗ розробили план дій REPLACE щодо відмови від вживання трансжирів у всьому світі. Також в організації закликають уряди різних держав вилучити промислові трансжири з харчових продуктів до 2023 року.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що підсолоджувач у дієтичній Coca-Cola пов'язаний з виникненням раку.

Дивіться також відео 5 каналу: Під ЗАГРОЗОЮ фінансування України! У Брюсселі завершився саміт лідерів ЄС! Що відомо?

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ