Проблеми з харчування у дітей

Кожна восьма людина у світі страждає від ожиріння – дослідження

Shutterstock

Кількість людей із недостатньою вагою суттєво зменшилася

Понад 1 млрд людей у світі, серед 8 млрд існуючих, мають проблеми з ожирінням, а кількість людей із недостатньою вагою зменшилася. Детальніше про це розповідає "Дивогляд" із посиланням на The Lancet.

Науковці проаналізували 3663 досліджень, що були проведені у період із 1990 до 2022 року і в яких взяли участь 222 млн осіб. Учені звернули увагу на індекс маси тіла, який, на їхнє переконання, є недосконалим, хоча й загальнодоступним показником.

Так, за словами фахівців, у переважній більшості країн нашої планети дедалі частіше спостерігаються проблеми з надмірною вагою та ожирінням. За їхніми даними, для жінок 2003 рік став останнім, коли людина частіше страждала від недостатньої ваги, ніж від ожиріння. У чоловіків така сама ситуація спостерігалася у 2009-му.

Клінічний ад’юнкт-професор Університету Вашингтона, доктор Кріс Дамман, який спеціалізується на внутрішніх хворобах і гастроентерології, відмітив, що проведене дослідження підтверджує той факт, про який знавці говорили десятиліттями.

"У міру того, як ми переходимо від країн, у яких була вища поширеність недостатньої ваги, ми переходимо безпосередньо до надмірної ваги, ожиріння та метаболічних захворювань. Ми дійсно міняємо одну проблему на іншу. І дослідження підтверджує таке розуміння того, що відбувається з харчуванням у світі".

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, жителі яких країн найбільше і найменше страждають від ожиріння.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ