Церква

Священники упц мп відмовилися молитися під час похорону бійця ЗСУ – деталі скандалу

Shutterstock

"Не хрестилися, не кланялися, показово зневажали богослужіння"

Черговий скандал за участі священників упц мп – цього разу вони на Буковині не стали молитися, коли проходив похорон загиблого героя. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на священника ПЦУ Романа Грищука.

"Пам'ятаєте, як Онуфрій... зневажив воїнів у Верховній Раді (у 2015 році у ВРУ очільник УПЦ МП Онуфрій та інші двої ієрархів не встали під час вшанування Героїв України. – Ред.), демонстративно не встаючи під час їх пошанування? А на Буковині є такі, які не те що не встають, а демонстративно сідають, коли за Героя, що віддав життя за Україну, читається Євангеліє українською мовою", – заявив Грищук.

Це сталося у селі Коровія, розташованому біля Чернівців. Там храм належить до московського патріархату, а богослужіння проводять румунською мовою, хоча й половина жителів є українцями.

Родичі загиблого військового хотіли, щоб похорон героя проводили священники ПЦУ українською мовою. Релігійні діячі з упц мп дали дозвіл, але "всіляко демонстрували зневагу до богослужіння".

"На наше здивування, у храмі було зо 15 священників московського патріархату, і всі вони тільки показалися з вівтаря, поклали по свічці і зайшли назад. Але молитися за воїна вони з нами відмовилися, не хрестилися, не кланялися, показово зневажали богослужіння! Пересміхувалися у вівтарі з хлопцями спортивної статури, які незрозуміло що там робили. Верхом зневаги до воїна і молитви за нього було показове присідання саме на Євангельському читанні, коли, навпаки, вони мали б стати на коліна", – додав Грищук.

За словами священника ПЦУ, далі один з членів московського патріархату спробував забрати у нього телефон зі знятим відеороликом. Він сказав, що не хоче, щоб це бачили люди.

Раніше ми розповідали, що СБУ знешкодила масштабну агентурну мережу ФСБ, що діяла "під прикриттям" упц мп.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ