Сон

Учені назвали головний фактор здорового та міцного сну

Shutterstock

"Існує невід'ємний зв'язок між сном і повсякденною діяльністю"

Міцний сон відіграє важливу роль для гарного стану людини та її здоров'я. Під час сну організм відновлюється, а отже, щоб наступного дня ви були продуктивними, варто зважати на один важливий фактор для якісного сну. Детальніше про це розповідає "Дивогляд" із посиланням на Sleep Health.

Науковці з університету Південної Австралії зазначили, що збільшення фізичної активності вдень сприятливо впливає на підвищення якості нічного сну. Експерти проаналізували дані про стан здоров'я та фізичну активність 1168 дітей (середній вік 12 років) та 1360 дорослих (середній вік 44 роки).

Під час дослідження вчені зафіксували період, коли всі учасники були найбільш фізично активні. Ці показники порівняли з показниками якості сну. Результати дослідження продемонстрували, що у дітей та дорослих з більш високим рівнем помірної або інтенсивної фізичної денної активності спостерігався переважно спокійний сон, лише незначна кількість нічних пробуджень та знижена стомлюваність упродовж наступного дня.

 

Разом із цим, фахівці зазначили, що більш ранній відхід до сну та збільшення його тривалості на годину-дві навпаки провокують неспокійний сон.

"Сон часто розглядається як окрема сутність від 24-годинної доби. Однак наше дослідження підкреслює невід'ємний зв'язок між сном і повсякденною діяльністю. Наші результати показують, що склад нашої повсякденної діяльності може істотно впливати на різні аспекти сну, наголошуючи на важливості обліку комплексних ефектів використання часу", – наголосили дослідники.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що вчені розповіли про найкращу позу для сну.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ