Сон

Учені розповіли про найкращу позу для сну

Shutterstock

Дуже часто ми скаржимося на болі у спині або нестачу сил та енергії після сну. Причиною цього може бути неправильне розташування тіла під час сну

Вчені розповіли, в якій позі треба спати, щоб прокинутися здоровими і бадьорими, передає "Дивогляд" із посиланням на Sleep Foundation.

Сон на боці

Науковці відмітили, що близько 50% загального часу людина спить на боці. Особливо ця поза зручна для людей похилого віку та вагітних жінок, для уникнення навантаження на хребет і спину.

Також сон на лівому боці дозволяє зменшити хропіння. Якщо покласти між (колінами) подушку або ковдру, то можна уникнути болів у спині та шиї. При цьому товщина предмета повинна відповідати відстані між плечами і шиєю.

Водночас варто звернути увагу на недоліки сну на лівому або правому боці. Зокрема, коли обличчя притискається до подушки, шкіра стискається, що провокує появу зморшок. Також існує ризик прокинутися вранці з «пом’ятим» обличчям через набряк.

Категорично заборонено спати на боці людям, які відчувають болі у плечах або шиї. У цьому випадку рекомендується використовувати м’який матрац, щоб плечі та (стегна) розміщувалися глибше, ніж середній відділ хребта.

Сон на спині

Багато експертів рекомендують спати на спині, оскільки саме у цій позі хребет перебуває у правильному положенні, а вага тіла розподіляється рівномірно. Ця поза особливо корисна тим, хто страждає від закладеності носа, або постійно прокидається зі «слідами» від подушки на обличчі.

Сон на спині обов’язковий для людей, які відчувають болі у шиї або хребті. При цьому важливо використовувати подушку, яка дозволить шиї і голові опускатися якомога глибше.

Кому рекомендовано спати на спині:

  • людям із апное (затримка дихання на тривалий час), оскільки така поза сприяє звільненню дихальних шляхів;
  • вагітним жінкам, які відчувають сильні болі у спині;
  • пацієнтам з кислотним рефлексом.

При цьому не рекомендується спати на спині літнім людям, які відчувають ускладнення дихання.

Сон на животі

Сон на животі сприяє звільненню дихальних шляхів і приборкує хропіння. Водночас, дехто може помітити ускладнення дихання через те, що навантаження припадає на ребра.

Категорично не рекомендується спати на животі:

  • вагітним жінкам;
  • тим, хто відчуває болі у спині (у такій позі втрачається підтримка спини і збільшується навантаження на хребет);
  • тим, кому важко дихати.

Якщо поза для сну на животі для вас найзручніша, то краще використовувати дуже тонку подушку або взагалі спати без неї. Це дозволить зменшити нахил шиї та викривлення хребта. Додатково під стегна можна підкласти тонку подушку для вирівнювання спини і зменшення навантаження на хребет.

Дивіться також відео 5 каналу: Дмитро Паліса: Завдання командира – зберегти життя і здоров'я своїх бійців, бо без них ти ніхто

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ