ВІЛ

Шосту людину у світі вилікували від ВІЛ

Depositphotos

Хворого охрестили "женевським пацієнтом"

На планеті з'явилася шоста людина, яка змогла вилікуватися від вірусу імунодефіциту людини (ВІЛ). Це 50-річний чоловік з Женеви. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на France 24.

Пацієнт, якого охрестили "женевським пацієнтом", отримав діагноз ще у 1990 році. На щастя, він одужав після пересадки кісткового мозку.

Вчені стверджують, що раніше пацієнтам також трансплантували стовбурові клітини вже мутованого CCR5. Йдеться про клітину, яка блокує проникнення ВІЛ у клітини організму.

Аналогічним чином у 2018 році цьому ж пацієнту з Женеви здійснили пересадку цих стовбурових клітин для лікування агресивної форми лейкемії, але без мутації. Це означає, що тоді вірус міг проникати в клітини пацієнта.

За 20 місяців, коли хворий припинив приймати антиретровірусні препарати, медики не зафіксували будь-яких слідів вірусу в його організмі. За словами лікарів, вірус потенційно може повернутися, але наразі пацієнт перебуває в стані тривалої ремісії. За умови, що за рік у нього не виникне якихось ознак хвороби, ймовірність того, що їх не виявлять у майбутньому, суттєво підвищиться.

У фахівці є кілька версій щодо причин одужання "женевського пацієнта". Одна з них передбачає процес усунення всіх інфікованих клітин шляхом трансплантації без необхідності знаменитої мутації. Також важлива роль може належати імуносупресивному лікуванню, яке треба було провести після трансплантації.

Раніше "Дивогляд" розповідав, як чоловік понад 30 років хворів на ВІЛ і повністю вилікувався, що стало четвертим випадком в історії медицини.

Дивіться також відео 5 каналу: ТРЕШ В ОКУПАЦІЇ. Бумеранг Бандери || Повний випуск

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ