ВІЛ/СНІД

Четвертий випадок в історії медицини: чоловік понад 30 років хворів на ВІЛ і повністю вилікувався

Shutterstock

Науковці приділили окрему увагу цьому випадку

Чоловік, якому ще наприкінці 1980-х діагностували ВІЛ, дивом зцілився від цього вірусу. Як повідомляє "Дивогляд", це четвертий випадок в історії медицини.

Пацієнт понад 30 років був хворий на Вірус імунодефіциту людини. Тривалий час він приймав препарати, які нейтралізували ВІЛ в організмі.

Згодом чоловік дізнався, що хворий на лейкемію – один з видів раку крові. Під час курсу лікування пацієнту назначили обов'язкову операцію, яка й стала вирішальною в історії його хвороби. Інфікованому пересадили кістковий мозок від донора, в якого стостерігалася рідкісна мутація ДНК, яка робила його несприятливим для вірусу.

Таким чином пацієнт повністю вилікувався від ВІЛу. 

"Коли в 1988 році у мене виявили ВІЛ, як і багато інших тоді, я визнав це смертним вироком. Я ніколи не думав, що доживу до того дня, коли у мене більше не буде ВІЛ", – йдеться в оприлюдненій чоловіком заяві.

Вірус покидав організм людини поступово і станом на сьогодні чоловік вже 17 місяців абсолютно здоровий.

"Ми були дуже раді йому повідомити, що ВІЛ пішов у ремісію і що йому більше непотрібна антиретровірусна терапія, яку він приймав протягом 30 років", – сказала Джейна Діктер, доктор-інфекціоніст з міста Дуарте.

Разом із цим виникає питання, чи може пересадка кісткового мозку вилікувати пацієнтів від ВІЛ? Відповідь – ні.

"Це складна процедура з серйозним ризиком побічних ефектів, так що більшості людей, які живуть з ВІЛ, проводити її не можна", – пояснила доктор Диктер.

Попри це, науковці продовжать вивчати можливість впливу на білок СCR5 через генну терапію.

"У минулому ми бачили кілька приватних випадків лікування, які дали надію людям, що живуть з ВІЛ, і надихнули наукове співтовариство", – зазначила президентка Міжнародного товариства боротьби зі СНІДом професор Шерон Льюїн.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що у США зафіксували третій випадок повного одужання від ВІЛ.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram – Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ