ВІЛ/СНІД

Ще більш заразний: в Європі виявили новий варіант ВІЛ

Shutterstock

Науковці почали звертатися до вже існуючих інструментів лікування вірусу

На території Європи вчені виявили новий високозаразний варіант вірусу імунодефіциту людини (ВІЛ), який вирує десятиліттями. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Nature.

Група фахівців з Оксфордського університету на чолі з епідеміологом-еволюціоністом Крісом Ваймантом провели дослідження. Науковці з'ясували, що новий штам ВІЛу бере початок з Нідерландів 1990-х років.

До 2010 року швидкість поширення зростала, а після почала йти на спад. Цей варіант було зафіксовано також на територіях Швейцарії та Бельгії.

Фахівці проаналізували стан здоров'я понад сотні інфікованих цим ВІЛ-штамом та помітили, що кількість вірусних частинок у крові вища у 5,5 раз. Враховуючи це, вчені повідомили, що цей вірус передається швидше, ніж будь-який інший подібний йому.

Науковці почали звертатися до вже існуючих інструментів лікування ВІЛу, хоча й стверджують, що мутації нового варіанту знайчно стійкіші до цих ліків.

Еволюційний біолог і молекулярний епідеміолог Джоел Вертхейм запевнив, що утворення нового виду ВІЛу є причиною "зберігати пильність". Він цілком довіряє сучасній медицині і покладається на неї:

"Усі інструменти в нашому арсеналі мають як і раніше працювати", зазначає науковець.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що вчені довели, що ВІЛ повністю виліковний.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ