ВІЛ/СНІД

Революційне відкриття: вчені довели, що ВІЛ повністю виліковний

Shutterstock

Раніше вченим вдавалося лише "приспати" вірус, але не повністю його вбити

Учені з Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі (UCLA) зуміли повністю знищити клітини ВІЛ в організмах піддослідних мишей, повідомляє "Дивогляд".

Після тестування нового методу лікування, який американські вчені відкрили у 2017 році, виявилося, що приховані резервуари ВІЛ, у яких часточки вірусу перебували в сплячці, вдалося повністю очистити.

Це справді революційне відкриття. Адже раніше після тривалого лікування антиретровірусними препаратами хворим вдавалося лише знизити кількість часточок вірусу до мінімуму і "приспати" їх. Однак, у будь-який момент вірус міг знову почати розмножуватися.

В історії відомо лише кілька таких випадків, коли людину виліковували від ВІЛ за допомогою медикаментів, а також кілька випадків, коли різні жінки "самозцілювалися" без ліків. Однак повного знищення вірусу так і не було досягнуто.

Після експерименту над мишами вченим треба підтвердити результати на більших тваринах, а потім перейти до клінічних випробувань на людях.

За даними UNAIDS, на сьогодні у світі 38 млн людей хворіють на ВІЛ. 36 млн людей вже померли від ВІЛ/СНІД від початку поширення вірусу.

В Україні щомісяця фіксують понад тисячу нових випадків зараження ВІЛ та близько 300 нових випадків СНІДу.

Читайте також: СНІД – не вирок: що треба знати про хворобу та як зробити тест на ВІЛ вдома

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ