тест на ВІЛ
тест на ВІЛ 5 канал

СНІД – не вирок: що треба знати про хворобу та як зробити тест на ВІЛ вдома

Читайте по-русски
ВІЛ вражає імунну систему та ослаблює організм перед багатьма інфекціями, повноцінно жити допомагає спеціальна терапія

Біля одеської міськради волонтери та лікарі розтягують червону стрічку і запалюють лампадки в пам'ять про померлих від СНІДу.

"Заходи починаємо з хвилини пам'яті про тих людей, які боялися або через високу дискримінацію не звернулися за допомогою, червона стрічка – знак толерантності, лампадки, ми згадуємо хвилиною пам'яті тих людей, яких забрала епідемія", – розповіла організаторка акції Алла Ходак.

Після хвилини мовчання одна бригада медиків запрошує охочих до мобільної амбулаторії пройти експрес-тестування і дізнатися свій ВІЛ-статус, інша – тестує працівників міськради.

"А чого боятися, рано чи пізно все одно доведеться робити, тому, якщо є можливість, чому не зробити", – вважає працівник Муніципальної варти Микола Шаргородський.

На вибір пропонують два варіанти діагностики: класичний – кров із пальця, або ж аналіз із ротової порожнини. Останній можна анонімно замовити у волонтерів і самостійно зробити вдома. Тих, хто здає кров, одночасно тестують іще на кілька хвороб.

"При наявності антитіл вловлюються вони і бачимо другу смужку: контрольна, що тест проведений правильно і тестова – це у разі виявлення антитіл. Тут представлено три інфекції: гепатити B, З, ВІЛ, сифіліс. Точність його 99%. Виявлення не дуже часто, але є", – каже інфекціоністка Одеського міського центру СНІДу Владислава Тельна.

Перевіримося й ми. Пройти тестування та дізнатися свій ВІЛ-статус можна не лише у Всесвітній день боротьби зі СНІДом, а й протягом року у свого сімейного лікаря абсолютно безплатно. Займає це лічені хвилини.

Результат експрес-тесту вже за кілька хвилин одразу на місці. Знати свій ВІЛ-статус необхідно, бо у разі виявлення вірусу лікування необхідно розпочати якомога раніше.

"Якщо він хворий, він має право отримувати безкоштовну ретровірусну терапію, це 1 таблетка на день і його вірусне навантаження через час дорівнюватиме нулю. Що це означає: ця людина буде безпечною для суспільства, зможе народжувати здорових дітей, не заражати статевого партнера", – пояснює голова робочої групи з протидії ВІЛ, гепатиту і наркоманії Ірина Куценко.

ВІЛ вражає імунну систему та ослаблює організм перед багатьма інфекціями, повноцінно жити допомагає спеціальна терапія. Втім, до прикладу, в Одесі з 12 тисяч ВІЛ-позитивних лікуються тільки 8 тисяч.

"Якщо людина була десь виявлена з ВІЛ-інфекцією і звернулася хоч раз до нас у центр, ми беремо її на диспансерний облік, але для того, щоб вона отримала лікування і далі була обстежена, вона повинна звернутися ще й наступні рази. Він може не прийти, боятися прийти, дискримінація перешкоджає цим людям. Вони потім приходять до нас, але іноді пізно", – зауважує завідувачка амбулаторії Одеського міського центру СНІДУ Ганна Кірмікчі.

За даними МОЗу, в Україні на ВІЛ хворіють більш як 250 тисяч громадян, і понад 4 тисячам українців щорічно діагностують синдром набутого імунодефіциту.

Ольга Дунська, Сергій Іщенко, Одеса, "5 канал"

Читайте також: Лікарка розповіла, як переносять коронавірус ВІЛ-позитивні люди 

Попередній матеріал
Обшуки в нардепа Киви: журналісти видалили відео через неперевірені матеріали
Наступний матеріал
"Зеленський намагається копіювати Путіна і Лукашенка" – Портников про послання президента в Раді
Loading...