COVID-сертифікат

Що робити з COVID-сертифікатами і чи потрібні вони зараз – МОЗ

Міністерство цифрової трансформації України

В Україні з 1 липня 2023 року зупинили дію обмеження через пандемію COVID-19

Всесвітня організація охорони здоров'я офіційно оголосила про завершення пандемії COVID-19. У зв'язку з цим перевірка сертифікатів про вакцинацію не є необхідною. Що робити з цим документом – розповіли у Міністерстві охорони здоров'я України, передає "Дивогляд". 

  • Сертифікат про COVID-вакцинацію – коли знадобиться?

Для відвідування публічних місць показувати довідку про вакцинацію від коронавірусу більше не потрібно. Водночас, попри скасування пандемії ковіду, кожна країна має право запроваджувати карантинні обмеження на власний розсуд. Тому, перед поїздкою за кордон візьміть із собою сертифікат про вакцинацію.

Особливо вимагати цей документ або негативний ПЛР-тест можуть більш віддалені держави та острови. Зокрема, Сейшельські та Багамські острови, Танзанія, Туніс тощо.

  • Чи варто продовжувати вакцинацію від коронавірусу?

У МОЗ рекомендують проведення вакцинації лише за рішенням лікаря і за бажанням пацієнта. Тепер вакцинація не є обов'язковою. Пацієнти можуть отримати в Україні базовий курс вакцинації – дві дози (для дводозних вакцин) або одну дозу (для однодозної вакцини).

Також у МОЗ рекомендують отримати бустерні дози виключно для відновлення імунного захисту організму проти COVID-19.

Раніше експерти повідомляли, що світом активно шириться новий вірус – мавпяча віспа. І хоча ВООЗ не визнала це захворювання мавп надзвичайною ситуацією, небезпека залишається.

На початку березня 2023 Україна отримала 10 тис доз вакцини від віспи мавп. Цей препарат також використовується для захисту від звичайної віспи. 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ