Пам'ять, спогади

Ізоляція через COVID-19 вплинула на пам'ять людини так само, як і тюремне ув'язнення – дослідження

Shutterstock

"Соціальна ізоляція значно вплинула на діяльність та емоції людей"

Британські науковці з Абердинського університету встановили, що пандемія СOVID-19 та ізоляція мали на пам'ять людини такий самий вплив, як і тюремне ув'язнення, передає "Дивогляд" із посиланням на PLOS One.

Експерти заявили, що карантин суттєво вплинув на процеси у мозку людини, що відповідають за пам'ять. Фахівці провели опитування зі залученням 277 учасників, яких попросили зіставити події з роками, у які вони відбулися. Завдання охоплювало період від 2016 до 2022 року.

Зокрема, реципієнтів запитували, коли вийшло гучне інтерв'ю принца Гаррі і Меган Маркл за участю Опри Вінфрі, коли Дональда Трампа заблокували в соцмережах або попросили назвати дату смерті Джорджа Флойда. Після цього учасники заповнили анкету про своє психічне здоров'я.

За результатами дослідники встановили, що людям не вистачає здібностей пригадати точний період, коли відбулася подія. Вони навіть плутаються у подіях, які були проведені відносно нещодавно – у 2021 році. Деякі респонденти навіть зіставили ці події із подіями 3 або 4-річної давнини.

Експерти відмітили, що схожі відхилення в пам'яті спостерігаються в ув'язнених, які так само втрачають здатність відстеження перебігу часу і не запам'ятовують, в який період часу відбулася та чи інша подія.

"Соціальна ізоляція, спричинена COVID-19, значно вплинула на діяльність та емоції людей, і попередні дослідження показали, що пандемія викликала спотворення у сприйнятті часу", - прокоментував професор Абердинського університету.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що вчені назвали нову причину появи Альцгеймера.

Дивіться також відео 5 каналу: МИ КУПУЄМ "ВЧОРНУ" І ЗАВОЗИМО КОНТРАБАНДОЮ. Волонтерів "нагинають", не знаючи війни. Георгій Тука

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ