Вірус, коронавірус

ВООЗ оголосила про завершення пандемії СOVID-19

Pixabay

"З великою надією я оголошую кінець COVID-19"

Всесвітня організація охорони здоров'я офіційно скасувала статус пандемії COVID-19, передає "Дивогляд".
 
З відповідною заявою виступив генеральний директор організації Тедрос Аданом Гебреїсус.

"З великою надією я оголошую кінець COVID-19 як глобальної надзвичайної ситуації в галузі охорони здоров’я. Однак це не означає, що COVID-19 більше не становить глобальної загрози здоров’ю. Минулого тижня COVID-19 забирав життя кожні три хвилини – і це лише ті смерті, про які ми знаємо", – йдеться у заяві.

З початку пандемії коронавірусу в усьому світі загинуло щонайменше 20 млн осіб. 

"За 3 роки з того часу COVID-19 перевернув наш світ з ніг на голову. ВООЗ повідомила про майже 7 млн смертей, але ми знаємо, що їх кількість у кілька разів більша — щонайменше 20 млн", – сказав Гебреїсус.

В організації заявили, що пандемія COVID-19 була значно більшою проблемою, ніж звичайна криза охорони здоров’я. Через пандемію були спричинені серйозні економічні потрясіння, закриття підприємств, ізоляція, а також депресія і тривога у людей.

"COVID-19 виявив і загострив політичні розбіжності всередині та між націями. Це підірвало довіру між людьми, урядами та установами, підживлюючись потоком неправдивої та дезінформації. І це оголило пекучу нерівність нашого світу, причому найбідніші та найуразливіші спільноти найбільше постраждали та останні отримали доступ до вакцин та інших інструментів", – додав голова ВООЗ.

Тедрос Аданом Гебреїсус зазначив, що вже понад рік ковід ішов на послаблення, а імунітет людей у всьому світі ставав більш міцним завдяки проведеній вакцинації. Також спостерігалася тенденція зменшення летальних випадків в результаті інфікування коронавірусом.

Разом із цим, у ВООЗ наголосили, що завершення пандемії COVID-19 не означає, що небезпека зникла остаточно:

"Цей вірус тут, щоб залишитися. Він все ще вбиває і все ще мутує. Залишається ризик появи нових варіантів, які викликають нові сплески заражень і смертей", – йдеться у повідомленні.

У цей час світом активно шириться новий вірус – мавпяча віспа. І хоча ВООЗ не визнала це захворювання мавп надзвичайною ситуацією, небезпека залишається.

На початку березня Україна отримала 10 тис доз вакцини від віспи мавп. Цей препарат також використовується для захисту від звичайної віспи. 

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ