Лікар, електронний рецепт

Як внутрішньо переміщеним особам в Україні отримати е-рецепт – МОЗ

Depositphotos

Чи треба для цього укласти нову декларацію із сімейним лікарем?

Внутрішньо переміщені особи, які через війну вимушено покинули своє місце проживання або втратили зв'язок із сімейним лікарем, можуть отримати електронний рецепт за простою процедурою. Детальніше про це розповідає "Дивогляд" із посиланням на пресслужбу Міністерства охорони здоров’я.

Українці, які покинули свій дім і переїхали в інше місто України, або не можуть встановити зв'язок зі своїм сімейним лікарем, часто цікавляться, як вони можуть отримати електронний рецепт на медичні препарати.

У МОЗ відмітили, що для цього не треба укладати нову декларацію із сімейним лікарем. Достатньо буде просто звернутися до будь-якого лікаря у медичний заклад, що розташовується за вашим місцем перебування.

"Для отримання електронного рецепта на ліки не потрібно укладати чи мати активну декларацію з сімейним лікарем, терапевтом чи педіатром. Тобто українці, які змінили місце свого проживання чи втратили звʼязок зі своїм сімейним лікарем, можуть отримати е-рецепт у будь-якого лікаря в закладі, який доступний для них за місцем перебування", – йдеться у повідомленні.

При цьому важливо, щоб пацієнт був зареєстрований в електронній системі охорони здоровʼя (ЕСОЗ):

"Це проста процедура, яку швидко може здійснити будь-який лікар. Для цього під час візиту до лікаря вам необхідно мати документ, що посвідчує особу (це може бути внутрішній паспорт, посвідка тощо), реєстраційний номер облікової картки платника податків (ІПН), якщо такий було присвоєно, або документ про відмову від його присвоєння, а для реєстрації дитини – свідоцтво про народження та документи, що посвідчують особу законного представника (батька чи матері)", – пояснюють у міністерстві.

У разі, якщо сімейний лікар, за яким був закріплений пацієнт з ВПО, змінив місце роботи і проживання – це не є перешкодою для отримання е-рецепту:

"У такому разі медичний заклад має забезпечити безперервність надання послуг з первинної медичної допомоги для пацієнтів, тобто ви можете звернутися до іншого лікаря, навіть якщо у вас не укладена з ним декларація. А коли така можливість зʼявиться – укладіть декларацію із сімейним лікарем, адже це суттєво покращує доступ до медичної допомоги, дозволяє отримувати безоплатні послуги та направлення на прийом до лікарів-спеціалістів, коли це необхідно", – зазначають у МОЗ.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що рецептурні ліки можна отримати без рецепта до кінця воєнного стану в Україні.

Дивіться також відео 5 каналу: російські окупанти кидають авіабомби на село Кізомис – Володимир Молчанов докладно

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ