Ліки

В Україні ліки можна буде придбати лише за рецептом – які препарати залишаться у вільному доступі (МОЗ)

Shutterstock

З квітня рецептурні ліки можна буде отримати за електронним рецептом

В Україні з 1 квітня 2023 року продаж деяких лікарських препаратів здійснюватиметься лише за електронним і паперовим рецептами. Про які препарати йдеться розповідає "Дивогляд" із посиланням на МОЗ України.

Усі рецептурні медикаменти повинні відпускати лише за спеціальним рецептом. В іншому випадку заклад має ризик втратити ліцензію.

В Україні рецептурними вважаються близько 60% зареєстрованих лікарських засобів. Вони підлягають продажу лише за призначенням лікаря на спеціальному рецептурному бланку (паперовому або електронному).

Решта ліків, що не входять до переліку рецептурних, можна буде купувати як і раніше, без рецепта.

Які ліки є рецептурними?

  • Знеболювальні та жарознижувальні

Усі знеболювальні препарати на основі "Парацетамолу" та "Ібупрофену" продовжать продавати без рецепта. Те саме стосується "Анальгіну", але не більше 10 таблеток в одному чеку. Пакування на 100 таблеток відпускається лише за рецептом.

Разом із цим, з 1 квітня без рецепта не продаватимуть знеболювальний і протизапальний засіб "Німесил" та його аналоги.

  • Ліки проти кашлю

У вільному доступі залишаться популярні таблетки і сиропи від кашлю. Зокрема, "Мукалтин", АСС, сиропи на основі амброксолу, екстракту плюща та інші.

За рецептом віддаватимуть кодеїновмісні препарати, ліки на основі сальбутамолу та інші інгаляційні препарати (у тому числі й популярний "Беродуал").

  • Гормональні препарати

Усі гормональні препарати відпускатимуть лише за спеціальним рецептом від лікаря. Це стосується також і гормональних контрацептивів. Тепер популярний екстрений протизаплідний засіб "Постинор", який вважається найбільш ефективним упродовж першої доби після незахищеного статевого акту, придбати можна буде лише за рецептом.

Пацієнти, що мають захворювання щитовидної залози і на регулярній основі вживають "Тироксин" також повинні будуть оновлювати свій електронний рецепт. В разі, якщо пацієнт вживає ці ліки постійно, лікарю дозволяється виписувати електронний рецепт дистанційно.

Що стосується мазей і кремів з гормонами, то для них також потрібен буде рецепт. Виключенням є "Феністил", який залишиться у вільному доступі.    

  • Антигістамінні (протиалергічні)

Без рецепту з 1 квітня можна буде придбати такі протиалергічні препарати, як "Діазолін", "Лоратадин", "Супрастин" та інші. Водночас, "Супрастин" в ампулах відпускатимуть лише за рецептом.

Також електронний рецепт потрібен і для покупки гормонального препарату "Дексаметазон", який є популярним серед хронічних алергіків.

  • Ліки проти гіпертонії та серцево-судинних захворювань

Перелік препаратів, які можна буде придбати без рецепта, суттєво обмежили. Тепер всі популярні засоби на кшталт "Каптоприлу", "Каптопресу", "Бісопрололу" видаватимуть виключно за рецептом. Те саме стосується й сечогінних "Фуросеміду" і "Діакарбу".

Без рецепта можна буде придбати краплі "Корвалол" і "Валокордин", але лише у маленьких флаконах. Баночки по 50 мл віддаватимуть лише за рецептом. Те саме стосується й етилового спирту, який також вважається рецептурним препаратом.

Без рецепта можна буде придбати лише невеликий флакон мурашиного спирту до 100 гр. Якщо більше – потрібен рецепт.

Щодо препаратів проти серцево-судинних захворювань, то такі таблетки, як "Магнікор" і "Кардіомагніл" можна буде придбати без рецепта лише у кількості до 100 таблеток.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що в Україні заборонили 35 лікарських препаратів.

Дивіться також відео 5 каналу: Радбез ООН обговорить розміщення рф ядерної зброї в білорусі. "Але рішення не буде" – Ар'єв

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ