Антибіотики

Українці з хворобою Паркінсона можуть безкоштовно отримати ліки – НСЗУ

Shutterstock

Обов'язковим є паперовий або електронний рецепт від лікаря

В Україні пацієнти з хворобою Паркінсона зможуть отримати необхідні ліки безкоштовно, або з частковою оплатою, передає "Дивогляд" із посиланням на Національну службу здоров'я України (НСЗУ).

Шість медичних препаратів при хворобі Паркінсона включені у програму "Доступні ліки". Міжнародні непатентовані назви – Біпериден (Biperiden) та Леводопа + Карбідопа (Levodopa + Carbidopa).

Для того, щоб отримати ці препарати безкоштовно або з частковою оплатою необхідно звернутися з відповідним питанням до невролога, який, у свою чергу, повинен внести його до Електронної системи охорони здоров'я.

Спираючись на цей план, невролог випише рецепт. Наступні рецепти зможуть виписувати також сімейний лікар, терапевт або педіатр.

"На час війни рецепт може бути електронний або паперовий. При відсутності світла або інтернету лікар випише паперовий рецепт на Формі рецептурного бланку №1. Паперовий рецепт лікар має засвідчити рецепт своїм підписом та печаткою", – йдеться у повідомленні НСЗУ.

З рецептом від лікаря можна звертатися у будь-яку аптеку. Термін дії рецепту становить 30 днів з дати його виписування.

Врахуйте, що безкоштовно або з частковою доплатою ліки можна отримати лише у тій аптеці, яка має договір з НСЗУ. Зазвичай, на її дверях висить напіпка "Доступні ліки".

"Покажіть електронний або паперовий рецепт працівнику аптеки, який  запропонує наявні препарати з вмістом потрібної діючої речовини. А також повідомить, який препарат повністю безоплатний, а за який потрібно доплатити. Вартість ліків аптеці відшкодує НСЗУ", - йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, які ліки можна безоплатно отримати при стаціонарному та амбулаторному лікуванні.

Дивіться також відео 5 каналу: ШОЛЬЦ: "Ми вже думаємо про відбудову України"

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ