аптека

Рецептурні ліки можна отримати без рецепта до кінця воєнного стану в Україні – постанова Кабміну

cpreklama.by

Відповідний документ було ухвалено 7 травня 2022 року

В Україні рецептурні препарати можна буде придбати в аптеках без рецепта до кінця воєнного стану. Про це йдеться у постанові Кабінету міністрів №542, передає "Дивогляд".

Відповідний документ було ухвалено 7 травня 2022 року. Термін дії його триває до кінця воєнного стану в Україні.

"Відпуск рецептурних лікарських засобів (крім лікарських засобів, які містять наркотичні засоби, психотропні речовини та виписуються на спеціальних рецептурних бланках за формою №3, комбінованих лікарських засобів, що містять наркотичні засоби, психотропні речовини чи прекурсори в кількості, що не перевищує їх гранично допустиму норму, отруйних та сильнодіючих лікарських засобів), які згідно з інструкцією для медичного застосування підлягають відпуску за рецептом, за кошти пацієнта та/або інших джерел, не заборонених законом, крім бюджетних коштів, може здійснюватися без рецепта лікаря за умови надання пацієнтам працівниками аптек та їх структурних підрозділів під час відпуску таких лікарських засобів роз’яснення щодо необхідності їх застосування згідно із зазначеною інструкцією", – йдеться у постанові.

Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко відмітив, що з 1 квітня 2023 року перелік рецептурних препаратів не змінюється. Відтепер їх можна буде отримати не лише за паперовим, але й за електронним рецептом:

"По факту єдина зміна полягає у тому, що раніше відпуск цих ліків відбувався за паперовим рецептом, а тепер буде використовуватись і електронний, що значно зручніше для всіх – і лікаря, і пацієнта, і фармацевта", – пояснив голова МОЗ.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, як у Києві можна замовити ліки онлайн.

Дивіться також відео 5 каналу: МАДЯР Першоквітневі БАДА-БУМчики! Хробачків нищим правельним чином

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ