Вакцинація

Вакцинація вагітних: які препарати для щеплення від COVID-19 дозволені в Україні

Shutterstock

Інфікування ковідом може призвести до передчасних пологів або ускладнень під час них

В Україні вагітних жінок закликають щепитися від коронавірусу для збереження власного здоров'я і здоров'я малюків, передає "Дивогляд" із посиланням на МОЗ.

Експерти заявили, що ураження організму жінки коронавірусом може призвести до ускладнень при плануванні вагітності. Якщо жінка "при надії", то згодом вірус може ускладнити процес пологів і стан здоров'я новонародженого.

У МОЗ надали перелік вакцин, які найкраще підходять для щеплення від ковіду:

  • Comirnaty/Pfizer-BioNTech;
  • Moderna;
  • Janssen (якщо двох попередніх немає в наявності).

"Для щеплення вагітних та жінок, які годують грудьми віддають перевагу мРНК-вакцинам – Comirnaty/Pfizer-BioNTech та Moderna. Але якщо їх немає, можна використовувати вакцину Janssen", – йдеться у повідомленні МОЗ.

Варто також наголосити і на перевагах вакцинації вагітних жінок:

"COVID-19 може стати особливо ‌небезпечним ‌для‌ ‌жінок,‌ ‌які‌ ‌готуються‌ ‌стати‌ ‌мамами. Хвороба може стати причиною передчасних пологів і ускладнень, а немовля може потрапити до реанімації", – пояснюють у МОЗ. 

У Центрі з контролю і профілактики захворювань (CDC) відмітили, що вакцинація молодої матері захищає її новонароджену дитину до 6 міс. Якщо жінка вже отримала дві дози препаратів, то варто подумати й про бустер:

"Не потрібно відкладати вакцинацію до пологів. Якщо ви вагітні та були щеплені раніше, вам слід зробити бустерну дозу", – додають у МОЗ.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, як поводитися після вакцинації дитини.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram – Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ