Чоловік тримається за голову

Чи залежить дратівливість людини від голоду – дослідження

Shutterstock

Дуже часто людина відчуває мінливий настрій упродовж дня. Ось чим це обумовлено.

Вже тривалий час вирує думка про те, що почуття голоду може спричинити дратівливість і гнів. Науковці вирішили провести дослідження і з'ясувати, чи дійсно це так, повідомляє "Дивогляд" із посиланням на EurekAlert.

Упродовж трьох тижнів британські та австрійські учені п'ять разів на добу фіксували дані про почуття голоду та емоційний стан 64 пацієнтів. Загалом було створено близько 9 тис записів, які продемонстрували, що відчуття голоду здебільшого може бути пов'язане з більшим негативом та маленьким рівнем задоволеності.

Фахівці також встановили, що почуття голоду дійсно на 56% пов'язане з нервовістю і нестабільністю емоцій упродовж дня.

"У нашому дослідженні ми не описуємо механізми пом'якшення негативу, спричиненого голодом. Але колеги виявили, що здатність правильно позначати емоцію може допомогти її регулювати. Наприклад, досить визнати, що ми злимося просто тому, що голодні. Усвідомлення цього факту може знизити вірогідність того, що голод призведе до небажаної поведінки", – розповів провідний автор роботи Вірен Свамі.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, як повернутися до збалансованого харчування після війни.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram – Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ