Кліщі: захист, небезпечні симптоми та видалення

У Міністерстві охорони здоров'я України розповіли про те, де можна "зустрітися" з кліщами, як уберегтися від їхніх укусів, як їх видалити та чого з ними краще не робити.

Де можна зустріти кліща?

Природнім середовищем кліщів є ґрунт і трава (у тому числі сухостій). Переважно ці комахи прикріпляються до одягу людини, коли вона рухається, розсуваючи чагарники та сухостій, чи сідає на траву. Також кліщів можна занести у житло з букетом квітів, віниками, свіжим сіном, дровами та тваринами. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Telegram-канал МОЗ.

Як уберегтися від укусів кліщів?

Якщо ви вирушаєте на прогулянку, то треба нанести на шкіру чи одяг засіб, який захищає від укусів кліщів та інших комах. Також варто подбати про правильний одяг: заправте штани у шкарпетки та одягніть закрите взуття. Краще обрати одяг світлого кольору – на ньому добре помітно комах і кліщів.

Коли ви гуляєте, то не заходьте у траву та тримайтеся ближче до центру стежки. Не забувайте періодично оглядати своє тіло та оточуючих, що обов'язково треба повторити після повернення додому. Також рекомендовано випрати та попрасувати речі.

Укус кліща
Укус кліща
Фото: Shutterstock

Читайте також:

Як видалити кліща?

Це можна зробити як самостійно, так і у найближчому травмпункті. Якщо перший варіант, то скористайтеся спеціальним пінцетом або пальцями, загорнутими в марлю.

Кліща треба витягувати перпендикулярно поверхні шкіри, схопивши ближче до хоботка. Якщо останній залишився у шкірі – його треба дістати стерильною голкою, як скалку. Потім обробіть місце укусу антисептиком і спостерігайте за станом здоров'я.

Якщо вас вкусили, то краще не заливайте місце укусу спиртом або олією – внаслідок цього кліщ може загинути, що збільшить ризик інфікування. Також не варто крутити та різко смикати кліща.

Небезпечні симптоми

Якщо ви впродовж кількох тижнів помітили у себе лихоманку, озноб, біль, втомлюваність та висипання – зверніться до медиків. Також у МОЗ зазначили, що єдина хвороба, яку переносять кліщі та яку можна попередити – кліщовий енцефаліт, від якого існує вакцина.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що в Україну наближається новий COVID-штам, який вже активно вирує в Китаї.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Друзі! Ми сьогодні боремося за нашу свободу, незалежність, за право бути вільною людиною на своїй землі.

Нас захищають справжні Супергерої: ЗСУ, Нацгвардія, Тероборона, МВС, усі небайдужі Громадяни, які об'єдналися заради захисту Батьківщини.

Ми маємо безпрецедентну підтримку міжнародних партнерів. Увесь світ підтримує Україну.

Зберігаємо спокій, підтримуємо один одного, читаємо тільки перевірені новини та допомагаємо армії.

ЄДИНІ ОФІЦІЙНІ РЕКВІЗИТИ НБУ ДЛЯ ЗБОРУ КОШТІВ НА ПОТРЕБИ АРМІЇ: https://bank.gov.ua/ua/news/all/natsionalniy-bank-vidkriv-spetsrahunok-dlya-zboru-koshtiv-na-potrebi-armiyi

ПЕРЕРАХУЙТЕ "КОВІДНІ" ГРОШІ З Є-ПІДТРИМКИ НА АРМІЮ: https://www.portmone.com.ua/r3/uk/terminal/index/index/id/118103/

ВІДПРАВТЕ ДРУЗЯМ ЗА КОРДОН ПОСИЛАННЯ АНГЛІЙСЬКОЮ МОВОЮ: https://bank.gov.ua/en/news/all/natsionalniy-bank-vidkriv-spetsrahunok-dlya-zboru-koshtiv-na-potrebi-armiyi

Разом до перемоги над російськими окупантами!

Слава Україні! Героям слава!

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше