Лікарняний

Як українцям оформити лікарняний за кордоном – поради МОЗ

http://www.m-rda.gov.ua/

Через повномасштабне вторгнення росії в Україну величезна кількість людей була вимушена покинути територію нашої держави і шукати порятунок у сусідніх країнах. Перебуваючи далеко від дому українці зіткнулися з різними побутовими проблемами.

Зокрема, багатьох турбує питання оформлення лікарняного за кордоном. Про це детально розповіли у Міністерстві охорони здоров'я України, повідомляє "Дивогляд". 

МОЗ дещо спростило процедуру оформлення лікарняних для вимушених переселенців, які наразі перебувають за кордоном і тимчасово непрацездатні за кількома категоріями:

  • захворювання або травма загального характеру;
  • догляд за хворою дитиною;
  • вагітність та пологи;
  • ортопедичне протезування.

Якщо українці належать до однієї з цих категорій, то вони можуть претендувати на оформлення електронного лікарняного та отримання соціальних виплат.

Як оформити лікарняний за кордоном?

  1. Зв'яжіться зі своїм сімейним лікарем та детально опишіть проблему. Зв'язок можна підтримувати через месенджери або електронну пошту;
  2. Надайте лікарю всі необхідні підтвердження, на підставі яких він зможе розпочати процедуру оформлення вам лікарняного. В якості підтвердження може бути медичний документ (довідка чи виписка), де буде вказано діагноз пацієнта;
  3. Якщо ви отримували медичний документ за кордоном, то лікар може попросити надати його в українському перекладі.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, як отримати лікарняний в Україні під час війни.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Друзі! Ми сьогодні боремося за нашу свободу, незалежність, за право бути вільною людиною на своїй землі.

Нас захищають справжні Супергерої: ЗСУ, Нацгвардія, Тероборона, МВС, усі небайдужі Громадяни, які об'єдналися заради захисту Батьківщини.

Ми маємо безпрецедентну підтримку міжнародних партнерів. Увесь світ підтримує Україну.

Зберігаємо спокій, підтримуємо один одного, читаємо тільки перевірені новини та допомагаємо армії.

ЄДИНІ ОФІЦІЙНІ РЕКВІЗИТИ НБУ ДЛЯ ЗБОРУ КОШТІВ НА ПОТРЕБИ АРМІЇ: https://bank.gov.ua/ua/news/all/natsionalniy-bank-vidkriv-spetsrahunok-dlya-zboru-koshtiv-na-potrebi-armiyi

ПЕРЕРАХУЙТЕ "КОВІДНІ" ГРОШІ З Є-ПІДТРИМКИ НА АРМІЮ: https://www.portmone.com.ua/r3/uk/terminal/index/index/id/118103/

ВІДПРАВТЕ ДРУЗЯМ ЗА КОРДОН ПОСИЛАННЯ АНГЛІЙСЬКОЮ МОВОЮ: https://bank.gov.ua/en/news/all/natsionalniy-bank-vidkriv-spetsrahunok-dlya-zboru-koshtiv-na-potrebi-armiyi

Разом до перемоги над російськими окупантами!

Слава Україні! Героям слава!ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ