Лікар

Як оформити лікарняний у час війни і якими буде розмір виплат – МОЗ

Shutterstock

Під час війни питання здоров'я залишається одним з найважливіших

Багато людей потребують оформлення лікарняного, а у період війни цей момент інколи викликає запитання. "Дивогляд" із посиланням на МОЗ розповідає, як це можна зробити.

Перш за все при перших симптомах хвороби не зволікайте і звертайтеся по допомогу до медичного працівника або ж вашого сімейного лікаря. Він виявить причину хвороби і на підставі цього сформує медичний висновок в електронній системі Е-health. 

Якщо ж ви не укладали декларацію з сімейним лікарем, то в умовах війни ця процедура не є обов'язковою. Вам достатньо просто прийти на прийом до фахівця.

"Якщо ви не застраховані, вони в електронному реєстрі не формуються. А документом, який підтверджує факт тимчасової непрацездатності, є медичний висновок, сформований лікарем", – повідомили у МОЗ.

Якщо ж за певних технічних проблем лікар не має можливості сформувати електронний лікарняний, він може відкрити його у паперовому вигляді.

Яким буде розмір лікарняних?

Сума лікарняних виплат залежатиме від страхового стажу працівника, а також від розміру його середньої заробітної плати за день. Ви можете самостійно розрахувати свій лікарняний за простою формулою: середню зарплату за один день помножте на кількість днів лікарняного (без вихідних) і ще раз помножте на відсоток, який припадає на оплату лікарняного.

Відсоток лікарняного також можна вирахувати самостійно:

  • страховий стаж працівника не більший за 3 роки – 50% від середньої зарплати;
  • страховий стаж 3-5 років – 60%;
  • 5-8 років – 70%;
  • понад 8 років – 100%. 

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, як скористатися послугами сімейного лікаря без декларації.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш telegram Дивогляд 5.UA.

Друзі! Ми сьогодні боремося за нашу свободу, незалежність, за право бути вільною людиною на своїй землі.

Нас захищають справжні Супергерої: ЗСУ, Нацгвардія, Тероборона, МВС, усі небайдужі Громадяни, які об'єдналися заради захисту Батьківщини.

Ми маємо безпрецедентну підтримку міжнародних партнерів. Увесь світ підтримує Україну.

Зберігаємо спокій, підтримуємо один одного, читаємо тільки перевірені новини та допомагаємо армії.

ЄДИНІ ОФІЦІЙНІ РЕКВІЗИТИ НБУ ДЛЯ ЗБОРУ КОШТІВ НА ПОТРЕБИ АРМІЇ: https://bank.gov.ua/ua/news/all/natsionalniy-bank-vidkriv-spetsrahunok-dlya-zboru-koshtiv-na-potrebi-armiyi

ПЕРЕРАХУЙТЕ "КОВІДНІ" ГРОШІ З Є-ПІДТРИМКИ НА АРМІЮ: https://www.portmone.com.ua/r3/uk/terminal/index/index/id/118103/

ВІДПРАВТЕ ДРУЗЯМ ЗА КОРДОН ПОСИЛАННЯ АНГЛІЙСЬКОЮ МОВОЮ: https://bank.gov.ua/en/news/all/natsionalniy-bank-vidkriv-spetsrahunok-dlya-zboru-koshtiv-na-potrebi-armiyi

Разом до перемоги над російськими окупантами!

Слава Україні! Героям слава!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ