Невідомі герої України: у Бучі лікарка приймала пологи та рятувала життя

У мережі з'явилася неймовірна історія лікарки-терапевтки та мами трьох дітей Ірини Язової, яка залишилася в окупованій Бучі, де вона хоробро рятувала життя та допомагала з'явитися новому.

Про це у своєму Facebook розповіла журналістка Вікторія Куриленко. Так, 5 березня у Бучі її сусід на ім'я Володимир повертався додому від родичів, але його вирішили підстрелити рашисти.

Протягом 3 годин він лежав на дорозі, де ледь не став жертвою танків. На щастя, згодом пораненого забрали додому.

"Коли мій чоловік притягнув його ввечері, він повернувся і сказав: якщо сьогодні вночі пораненого не забере швидка, то він не доживе до ранку. Але Володимир дожив до ранку, і до евакуації за кілька днів, бо поряд була Іра, вона його лікувала, виходжувала, рятувала. Паралельно приймала пологи"

За словами журналістки, у їхньому будинку також мешкала жінка, яка була на 9 місяці вагітності. Вона почала народжувати, коли в окупованому місті вже не було бригади акушерів, води, світла та газу.

"Нічого не було. Але була Іра. Вона ніколи не приймала пологи, але в процесі ніхто про це не здогадувався. Для породіллі вона була втіленням впевненості, і ніхто не знав, тільки вона сама, як страшно їй було тієї ночі"

Новонароджена дитина
Новонароджена дитина
Фото: Shutterstock

Читайте також:

Лікарці-терапевтці допомагали чим могли дизайнер і домогосподарка. На щастя, пологи пройшли успішно та 7 березня, "у темряві та холоді", на світ з'явилася Аліса, детальніше про яку читайте тут. Вже за кілька днів матір і дівчина евакуювалися.

Окрім цього, Язова допомагала іншим дітям. Так, через Бучанський залізничний переїзд спробувала евакуюватися родина з Ірпеня. Однак, там їх зупинили окупанти, які почали стріляти по авто. Кулі влучили у жінку, якій прострели гомілку, та у 1,5-річну дівчинку, що отримала поранення ноги.

На щастя, їм вдалося втекти та їх прийняли у себе вдома мешканці Бучі. Саме там лікарка перев'язувала їх, давала знеболювальні та добувала антибіотики.

"Фішка в тому, що свої дії Іра не вважає чимось незвичайним, вона просто робила те, що вважала за потрібне в даний момент – була вірна клятві Гіппократа, допомагала тим, хто потребував допомоги. Руками таких людей, які, не замислюючись, виконують свій обов'язок – і відбуваються великі перемоги. Пишаюся своєю сусідкою. І гадаю, що такими, як Іра, має пишатися країна"

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв про те, що український поліцейський виконав культову "Ой, у лузі червона калина".

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Друзі! Ми сьогодні боремося за нашу свободу, незалежність, за право бути вільною людиною на своїй землі.

Нас захищають справжні Супергерої: ЗСУ, Нацгвардія, Тероборона, МВС, усі небайдужі Громадяни, які об'єдналися заради захисту Батьківщини.

Ми маємо безпрецедентну підтримку міжнародних партнерів. Увесь світ підтримує Україну.

Зберігаємо спокій, підтримуємо один одного, читаємо тільки перевірені новини та допомагаємо армії.

ЄДИНІ ОФІЦІЙНІ РЕКВІЗИТИ НБУ ДЛЯ ЗБОРУ КОШТІВ НА ПОТРЕБИ АРМІЇ: https://bank.gov.ua/ua/news/all/natsionalniy-bank-vidkriv-spetsrahunok-dlya-zboru-koshtiv-na-potrebi-armiyi

ПЕРЕРАХУЙТЕ "КОВІДНІ" ГРОШІ З Є-ПІДТРИМКИ НА АРМІЮ: https://www.portmone.com.ua/r3/uk/terminal/index/index/id/118103/

ВІДПРАВТЕ ДРУЗЯМ ЗА КОРДОН ПОСИЛАННЯ АНГЛІЙСЬКОЮ МОВОЮ: https://bank.gov.ua/en/news/all/natsionalniy-bank-vidkriv-spetsrahunok-dlya-zboru-koshtiv-na-potrebi-armiyi

Разом до перемоги над російськими окупантами!

Слава Україні! Героям слава!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше