Вагітність

Що робити, якщо пологи почалися під час артобстрілів – Лелюх

Shutterstock

Якщо термін вашої вагітності перевалив за 37 тижнів, і в передбачуваному плані пологів не написано "Плановий кесарів розтин", то цілком вірогідно, що пологи можуть відбутись протягом наступних 3-4 тижнів.

Але пологи перенести і відкласти неможливо. Тому варто бути готовим і розуміти, як діяти у надзвичайній ситуації. Про це пише відома лікарка – гінекологиня Наталія Лелюх.

  1. Нормальні фізіологічні пологи – процес не блискавичний і в принципі не потребує особливої медичної допомоги, тому тут важливий спокій, розуміння що відбувається, і як на це реагувати.
  2. Якщо у вас уже 37 тижнів, логічно готуватись до пологів, тому дізнайтесь телефони і контакти найближчої ТРО та пологового будинку. Якщо пологи вже точно почались, то зверніться до них для організації транспортування вас в пологовий. Ні в якому разі не намагайтесь доїхати до пологового в комендантський час на власному автомобілі. Тероборона може спочатку стріляти, а потім питати, куди і навіщо ви їдете в заборонений час. Так, вагітність аргумент, але про неї солдати подумають в останню чергу. Не ризикуйте.
  3. Перший період пологів: від початку регулярних переймів до повного відкриття шийки матки може тривати від 12 до 18 годин, тому в переважній кількості випадків, перечекавши артобстріл в безпеці ви можете піднятись нагору, зібрати необхідні речі і викликати швидку.

"Тільки в поганих серіалах пологи відбуваються за сценарієм: зробила перелякане обличчя – схопилась за живіт – несамовито заволала – лягла на підлогу – прокричала мамочкааааааа! – потужилась в червоні щоки – і ось вам дитина, давайте ніж будемо пуповину пересікати. Нагадаю, це поганий сценарій дешевого серіалу", – пише Лелюх.

Важливо:

1. З 37 тижня вагітності куди б ви не йшли, беріть з собою документ і обмінну карту вагітної. Також, якщо ви постійно приймаєте якісь ліки за призначенням лікаря, носіть їх в маленькій торбинці з собою. І маленьку пляшку води. В принципі, більше вам нічого не потрібно. Бо ми вже зрозуміли, що процес пологів дуже зрідка буває стрімкий.

2. Як зрозуміти, що це пологи? Перейми (тягнучий дуже специфічний біль внизу, схожий одночасно на пронос і менструацію), які мають відносну регулярність і найголовніше поступово підсилюються і подовжуються. Тобто при проносі – воно похапає-похапає, і маємо результат, а при менструації скрутить і тримає зі спазмами добу. То тут скрутить і хапає з наростанням. Дуже важливо!!! Між переймами на початку довгі проміжки, коли НІЧОГО не болить. Може інколи трохи нудити. І в ці проміжки жінка абсолютно адекватна, спокійна і зосереджена. Може ходити, сідати, викликати швидку, збирати речі, йти в душ, і проводити цей час без сторонньої допомоги і нагляду.

3. Навколоплідні води. Вони можуть відходити ще до пологів, або відійти вже перед народженням дитини при повному відкритті шийки матки. Про що треба знати:

– запам’ятати коли вони почали відходити і записати час

– подивитись на їх колір. Нормально, коли вони схожі на молочну сироватку з біленькими часточками. Не нормально, коли вони з кров’ю або зеленкуваті, як брудно болотний колір. Якщо води не нормальні, не варто чекати, варто викликати швидку.

– якщо від моменту відходження вод пройшло 18 годин, а перейм не чутно, також варто звернутись в лікарню.

4. При найгіршому сценарії стрімких пологів під час авіатривоги із необхідного: чиста тепла вода, одноразові пелюшки з поглинаючим шаром, чисті ножиці, 3-4 пари стерильних рукавичок, одяг для малюка і людина з медичною освітою поруч, або постійний телефонний зв’язок з лікарем. Щодо ліків, в природніх пологах вони не потрібні. Якщо будуть розриви промежини, шви може накласти лікар, який приїде на виклик по завершенню повітряної тривоги. Важливо! Щоб серед свідків народження була людина, яка може відволіктись від красоти події і додуматись викликати швидку.

Ремарка. Пуповину пересікти по завершенні її пульсування. Це приблизно 3-4 хвилини. Ви побачите.

Друзі! Ми сьогодні боремося за нашу свободу, незалежність, за право бути вільною людиною на своїй землі.
Нас захищають справжні Супергерої: ЗСУ, Нацгвардія, Тероборона, МВС, усі небайдужі Громадяни, які об'єдналися заради захисту Батьківщини.
Ми маємо безпрецедентну підтримку міжнародних партнерів. Увесь світ підтримує Україну.
Зберігаємо спокій, підтримуємо один одного, читаємо тільки перевірені новини та допомагаємо армії.
Реквізити офіційного спеціального рахунку для допомоги ЗСУ: UA843000010000000047330992708
Разом до перемоги над російськими окупантами!
Слава Україні! Героям слава!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ