Непритомність

Як надати домедичну допомогу, якщо людина втратила свідомість

Shutterstock

Корисні поради

Українцям надали рекомендації щодо домедичної допомоги у разі втрати свідомості. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на МОЗ України.

"Втрата свідомості може бути спричинена багатьма факторами: зниження артеріального тиску, травма голови, отруєння, перевтома та інше. Частіше втрата свідомості трапляється раптово, але інколи людина спершу може відчути нудоту, слабкість, запаморочення та інші симптоми"

Якщо людина втратила свідомість, то треба:

  • викликати бригаду екстреної медичної допомоги, а якщо є свідки, то попросити їх викликати "швидку";
  • перевірити наявність дихання.

Якщо воно є, то переведіть людину в стабільно бокове положення та наглядайте за нею до приїзду лікарів. У разі їх відсутності розпочніть серцево-легеневу реанімацію, для якої постраждалого треба покласти на спину, бажано на тверду поверхню.

Почніть натискати посередині грудної клітини двома руками: основу однієї руки накрийте долонею другої. Глибина натискання має бути приблизно 5-6 см, а частота – 100-120 на хвилину. Продовжуйте безперервно натискати до приїзду лікарів, а якщо поблизу є інші люди, то попросіть вас змінити в компресії. Це можна робити кожні кілька хвилин.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв про те, як надати першу допомогу постраждалому в разі отруєння аміаком.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Друзі! Ми сьогодні боремося за нашу свободу, незалежність, за право бути вільною людиною на своїй землі.

Нас захищають справжні Супергерої: ЗСУ, Нацгвардія, Тероборона, МВС, усі небайдужі Громадяни, які об'єдналися заради захисту Батьківщини.

Ми маємо безпрецедентну підтримку міжнародних партнерів. Увесь світ підтримує Україну.

Зберігаємо спокій, підтримуємо один одного, читаємо тільки перевірені новини та допомагаємо армії.

ЄДИНІ ОФІЦІЙНІ РЕКВІЗИТИ НБУ ДЛЯ ЗБОРУ КОШТІВ НА ПОТРЕБИ АРМІЇ: https://bank.gov.ua/ua/news/all/natsionalniy-bank-vidkriv-spetsrahunok-dlya-zboru-koshtiv-na-potrebi-armiyi

ПЕРЕРАХУЙТЕ "КОВІДНІ" ГРОШІ З Є-ПІДТРИМКИ НА АРМІЮ: https://www.portmone.com.ua/r3/uk/terminal/index/index/id/118103/

ВІДПРАВТЕ ДРУЗЯМ ЗА КОРДОН ПОСИЛАННЯ АНГЛІЙСЬКОЮ МОВОЮ: https://bank.gov.ua/en/news/all/natsionalniy-bank-vidkriv-spetsrahunok-dlya-zboru-koshtiv-na-potrebi-armiyi

Разом до перемоги над російськими окупантами!

Слава Україні! Героям слава!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ