Рана

Як обробляти рани під час війни – поради інфекціоніста

Shutterstock

Травми під час війни трапляються значно частіше. Саме тому необхідно знати базові правила обробки ран і тримати поруч із собою необхідні інструменти.

"Дивогляд" повідомляє, що інфекціоніст Роман Пономаренко поділився кількома порадами щодо того, як правильно обробляти та дезінфікувати рани і що для цього використовувати.

Фахівець наголошує на тому, що перш за все необхідно зупинити кровотечу (якщо вона є). Для цього може знадобитися джгут, який треба накладати дуже уважно. В іншому випадку можна лише погіршити ситуацію:

"Джгут потрібно ставити в тій ситуації, коли підозрюється артеріальна кровотеча. Місце накладання: віддалена ділянка від рани, ближче до серця. Тому, не потрібно закупляти собі індивідуальні джгути. Краще передайте їх туди, куди вони потрібні", – зазначив лікар.

За відсутності сильної кровотечі просто промийте рану чистою водою. У цьому випадку необов'язково використовувати перекис водню.

Ви можете скористатися будь-яким з антисептичних препаратів: йод-повідон, спирт 70%, хлоргексидин тощо. Обробіть ними край рани і накладіть антисептичну пов'язку.

Зауважте, що повністю заливати уражену ділянку шкіри непотрібно, оскільки ви можете отримати хімічний опік. Після цього накладіть тугу пов'язку на місце рани.

"Бажано, щоб матеріалом для пов’язки був бинт або інший перев’язувальний матеріал. Але може підійти якась сорочка, бажано із на натуральних тканин", – розповідає Роман Пономаренко.

Інфекціоніст також наголосив, якщо у людини після отримання поранень, або цієї процедури починає погіршуватися стан (не зменшується набряк, піднімається температура, болить рана) – не варто зволікати і якомога швидше проконсультуватися з лікарем.

Не забувайте також постійно стежити за своїм артеріальним тиском та рівнем свідомості. 

Якщо ж травма у вигляді опіку – вам непотрібні жодні антисептики. Достатньо накласти асептичну пов'язку.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, як надати першу допомогу постраждалому при отруєнні аміаком.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш telegram Дивогляд 5.UA.

Друзі! Ми сьогодні боремося за нашу свободу, незалежність, за право бути вільною людиною на своїй землі.

Нас захищають справжні Супергерої: ЗСУ, Нацгвардія, Тероборона, МВС, усі небайдужі Громадяни, які об'єдналися заради захисту Батьківщини.

Ми маємо безпрецедентну підтримку міжнародних партнерів. Увесь світ підтримує Україну.

Зберігаємо спокій, підтримуємо один одного, читаємо тільки перевірені новини та допомагаємо армії.

ЄДИНІ ОФІЦІЙНІ РЕКВІЗИТИ НБУ ДЛЯ ЗБОРУ КОШТІВ НА ПОТРЕБИ АРМІЇ: https://bank.gov.ua/ua/news/all/natsionalniy-bank-vidkriv-spetsrahunok-dlya-zboru-koshtiv-na-potrebi-armiyi

ПЕРЕРАХУЙТЕ "КОВІДНІ" ГРОШІ З Є-ПІДТРИМКИ НА АРМІЮ: https://www.portmone.com.ua/r3/uk/terminal/index/index/id/118103/

ВІДПРАВТЕ ДРУЗЯМ ЗА КОРДОН ПОСИЛАННЯ АНГЛІЙСЬКОЮ МОВОЮ: https://bank.gov.ua/en/news/all/natsionalniy-bank-vidkriv-spetsrahunok-dlya-zboru-koshtiv-na-potrebi-armiyi

Разом до перемоги над російськими окупантами!

Слава Україні! Героям слава!ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ