Дитина, яка отримала травму

Як правильно надати домедичну допомогу при переломі – поради

Shutterstock

Це може врятувати життя

Професійний хірург і ортопед Валерій Ославський розповів про надання грамотної домедичної допомоги, якщо у людини перелом. Про це повідомляє "Дивогляд".

Передусім потрібно поговорити з постраждалим, якому ви маєте спокійно пояснити подальші дії. Паралельно викличте екстрену медичну допомогу (103) та дотримуйтеся вказівок диспетчера до приїзду бригади. Також ми писали про те, що робити, якщо не вдається викликати швидку допомогу.

Далі огляньте постраждалого. Якщо у місці перелому з'явилася рана, то одяг потрібно розірвати чи розрізати, щоб оглянути ушкодження. У разі масивної кровотечі накладіть джгут, а потім стерильну та чисту пов'язку.

Виміряйте пульс постраждалого (приладом, якщо є, або рукою на зап'ясті чи щиколотці). Після цього допоможіть йому прийняти зручне та найменш дискомфортне положення.

Використайте шини чи підручні засоби, щоб знерухомити пошкоджену кінцівку (це краще робити, якщо ви вмієте робити подібне). Потім знову виміряйте пульс, вкрийте постраждалого ковдрою і постійно наглядайте за ним до приїзду медиків.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв про те, як уникнути поширення інфекції в умовах війни.

Друзі! Ми сьогодні боремося за нашу свободу, незалежність, за право бути вільною людиною на своїй землі.

Нас захищають справжні Супергерої: ЗСУ, Нацгвардія, Тероборона, МВС, усі небайдужі Громадяни, які об'єдналися заради захисту Батьківщини.

Ми маємо безпрецедентну підтримку міжнародних партнерів. Увесь світ підтримує Україну.

Зберігаємо спокій, підтримуємо один одного, читаємо тільки перевірені новини та допомагаємо армії.

ЄДИНІ ОФІЦІЙНІ РЕКВІЗИТИ НБУ ДЛЯ ЗБОРУ КОШТІВ НА ПОТРЕБИ АРМІЇ: https://bank.gov.ua/ua/news/all/natsionalniy-bank-vidkriv-spetsrahunok-dlya-zboru-koshtiv-na-potrebi-armiyi

ПЕРЕРАХУЙТЕ "КОВІДНІ" ГРОШІ З Є-ПІДТРИМКИ НА АРМІЮ: https://www.portmone.com.ua/r3/uk/terminal/index/index/id/118103/

ВІДПРАВТЕ ДРУЗЯМ ЗА КОРДОН ПОСИЛАННЯ АНГЛІЙСЬКОЮ МОВОЮ: https://bank.gov.ua/en/news/all/natsionalniy-bank-vidkriv-spetsrahunok-dlya-zboru-koshtiv-na-potrebi-armiyi

Разом до перемоги над російськими окупантами!

Слава Україні! Героям слава!

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ