Алергія

COVID-19 чи сезонна алергія – у МОЗ розповіли, як розрізнити ці два діагнози

Shutterstock

При будь-яких підозрілих симптомах одразу ж звертайтеся до свого сімейного лікаря

Коронавірус став одним з найпопулярніших захворювань за останні кілька років. Однак, інколи його можна сплутати з іншими. Наприклад, сезонною алергією. "Дивогляд" повідомляє, що у МОЗ розповіли, як відрізнити COVID-19 від алергії.

Зима вже наближається до свого завершення, а отже незабаром розпочнеться сезон розквіту різних рослин. Це може стати збудником для появи сезонної алергії, симптоми якої можна переплутати з ковідом.

У Міністерстві охорони здоров'я України пояснили, як не сплутати ці два діагнози та детальніше розповіли про їхні симптоми. Ознайомитися з ними можна  за інформацією у таблиці:

симптоми COVID-19 та сезонної алергії
симптоми COVID-19 та сезонної алергії
Фото: МОЗ

Так, можна побачити, що сезонна алергія може спричинити кашель, нежить та ослаблення організму. У цьому випадку підвищення температури є досить рідким явищем, на відміну від коронавірусу.

Ще одним симптомом, який свідчить про ураження вірусом SARS-Cov-2, є втрата запаху та смаку. А ось у випадку з алергією поширеними є свербіж та сльозотеча з очей. 

У випадку, якщо ви помітили у себе якісь симптоми, що свідчать про алергію або коронавірус – зверніться до свого лікаря. Якщо буде необхідність, то зробіть ПЛР-тестування.

Пам'ятайте про всі правила індивідуального захисту. Не нехтуйте антисептиками, масками та дотримуйтеся дистанцї з іншими людьми.

Захистіть себе від агресивного вірусу шляхом проходження повного курсу вакцинації від COVID-19. 

ВАКЦИНАЦІЯ В УКРАЇНІ

На сьогоднішній день процедура вакцинації на території нашої держави є загальнодоступною. Кожна людина має право на отримання двох обов'язкових щеплень. Українці можуть обрати будь-який препарат, що офіційно зареєстрований в Україні.

Читайте також: Які препарати для вакцинації від COVID-19 дозволені для використання в Україні – МОЗ.

Незважаючи на це, багато-хто нехтує вакцинацією. Одні недооцінюють небезпечність вірусу, а іншим ця процедура протипоказана

Читайте також: Протипоказання до вакцинації: де отримати довідку та чи звільняє вона від щеплення – Ляшко.

Варто пам'ятати, що за будь-яких обставин, людина повинна продовжувати дотримуватися протиепідеміологічних заходів безпеки. Під ними мається на увазі носінням маски та дотриманням соціальної дистанції. 

Це стосується не лише дорослих та вакцинованих осіб, але й дітей, яким вже виповнилося 12 років. 

Читайте також: З якої причини вакциновані від COVID-19 зобов'язані носити захисні маски – Ляшко.

Читайте також: Учені назвали найкращі та найгірші маски для захисту від COVID-19.

Не секрет, що сьогодні світом активно поширюється один з найагресивніших ковід-штамів – Омікрон, який має кілька підвидів. 

Читайтет також: "Родич" Омікрону поширюється світом: що треба знати про новий підвид агресивного COVID-штаму.

Потурбуйтеся про своє здоров'я і зверніть увагу на основні симптоми цього варіанту при перших їхніх проявах.

Якщо ви вже пройшли повний курс вакцинації, це не означає, що вірус вас більше не торкнеться. Зокрема, й агресивний Омікрон. Незважаючи на кількість щеплень, вам також необхідно звертатися до лікаря при перших симптомах.

Читайте також: Учені назвали ТОП-5 симптомів "Омікрону" у вакцинованих.

Разом із цим фахівці наголошують на необхідності вакцинації ще й бустерною дозою. Для чого і коли треба щепитися нею раніше розповідав "Дивогляд".

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше