Що трапиться, якщо щодня з’їдати 2 яблука: 3 несподівані наслідки

Важливо їсти саме яблука, а не сік

В англомовних країнах є приказка "An apple a day keeps the doctor away", яке можна перекласти приблизно, як "Яблуко на день захищає вас від візитів до лікаря", пише "Дивогляд".

Та, виявляється, ця приказка правдива лише наполовину. Адже насправді треба з’їдати по два яблука на день.

Дослідження, опубліковане у журналі American Journal of Clinical Nutrition, показало, що вживання двох цілих яблук щодня може:

  1. Знизити рівень холестерину,
  2. Знизити ризик серцевого нападу,
  3. Знизити ризик інсульту.

У дослідженні, в якому взяли участь 40 людей, половина учасників мала щодня протягом 8 тижнів з’їдати два яблука, а інша група – випивати напій з яблучним соком, який містив кількість цукру, як у двох яблуках.

Яблуко
Яблуко
Фото: Shutterstock

Обидві групи попросили записувати все, що вони їли та пили, а також уникати інших змін у своєму раціоні, режимі вправ, прийомі ліків та інших факторах способу життя.

Після кількох тижнів перерви групи помінялися місцями і експеримент тривав ще 8 тижнів. Таке дослідження, яке називається перехресним випробуванням, допомагає дослідникам порівнювати результати різних методів для однієї і тієї ж людини, замість того, щоб порівнювати двох різних людей.

Виявилося, що коли люди вживали цілі яблука, а не яблучний сік, у їхній крові був нижчий рівень холестерину.

Результати привели дослідників до висновку, що сполуки, що містяться в цілих фруктах, зокрема клітковина, можуть відігравати важливу роль у зміцненні здоров’я серця. Також вплив на організм мають корисні сполуки, які називають поліфенолами та антиоксидантами.

Яблука містять багато пектину, специфічного типу харчових волокон, які впливають на наш метаболізм жирів.

Пектин, поряд з іншими типами клітковини, є хорошим джерелом їжі для корисних бактерій в кишечнику людини, відомих як мікробіом, який пов’язаний з низкою важливих процесів, від втрати ваги до психічного здоров’я. Яблука є одним з найкращих джерел пектину, поряд з апельсинами, морквою та персиками.

Окрім того, ці фрукти багаті вітамінами A, С, В1, В2, РР і Е, а також магнієм, фосфором, йодом, залізом, селеном, калієм, кальцієм, цинком.

Яблука
Яблука
Фото: Shutterstock

Та попри користь яблук, дієтологи радять не зловживати ними і їсти не більше двох фруктів на день. А людям, які схильні до алергій та стежать за фігурою, краще обирати плоди зеленого кольору.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що трапиться з вашим тілом, якщо щодня їсти гречку.

Читайте також:

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше