Дитина з гаджетом

Учені дізналися, розвиток чого в дітей сповільнюють гаджети

Shutterstock

Використання пристроїв має значний вплив на дитячий розвиток у перші роки життя

Учені з Університетської лікарні міста Тампере (Фінляндія) стверджують, що розвиток словникового запасу дітей може бути уповільнений внаслідок тривалого використання гаджетів. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Yle.

Дослідники вивчили інформацію стосовно 1667 сімей, яку збирали у період 2013-2015 років, а також проаналізували розвиток словникового запасу дітей від 1,5 року до 2 років.

За даним науковців, переважно у 1,5-річному віці діти знають від 5 до 20 слів, а в 2-річному – від 40 до 50. Однак, тривале використання гаджетів може уповільнити розвиток словникового запасу.

Читайте також: Осіння депресія: як виявити і боротися з нею – поради від лікарів

Окрім цього, на це впливає те, чи використовують батьки якісь пристрої, коли паралельно спілкуються з дітьми. Наприклад, увімкнений телевізор або комп'ютер має зв'язок з погіршенням ефективності комунікації.

"Це дослідження ще раз довело, що розвиток дитини залежить від того, як багато з нею займаються батьки, що і як вони роблять разом", – заявила дослідниця Марія Асікайнен.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв про минуле дослідження, де фахівці дізналися, що дитина, яка часто грає з планшетом або смартфоном, швидше перемикає свою увагу і частіше відволікається.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ