Вакцинація

Спричиняють аутизм та перевантажують імунітет: ТОП-5 міфів про вакцинацію – МОЗ

Shutterstock

Щеплення від коронавіурусу з кожним днем стає все більш популярною процедурою у людей по всьому світу. Однак не всі можуть оцінити її необхідність та створюють різноманітні міфи, щоб довести її шкоду для людського організму.

У Міністерстві охорони здоров'я України навели п'ять найпоширеніших міфів про вакцинацію не лише від COVID-19, але й від інших інфекцій та розвінчали їх. Про це повідомляє "Дивогляд". 

  • Міф №1: "Краще перехворіти і виробити природній імунітет"

Не секрет, що процедура вакцинації не може забезпечувати вам повного захисту від захворювань. Ви можете підхопити якийсь вірус, але перенесете його значно легче ніж усі невакциновані хворі.

  • Міф №2: "Вакцини спричиняють аутизм"

Ця інформація не є науково доведеною. Її у свій час поширив лікар Ендрю Уейкфілд, який спробував знайти зв'язок між аутизмом та вакцинами від кору і краснухи. Усі проведені у подальшому дослідження не знайшли підтвердження цій гіпотезі, тож вважати її дійсною не варто.

  • Міф №3: "Людям із хронічними захворюваннями щеплення протипоказані"

У МОЗ зазначають, що категорія людей, які страждають від хронічних захворювань, обов'язково має бути вакцинована. У зворотному випадку це може призвести до ускладнень та посилення побочних ефектів.

  • Міф №4: "Не можна вакцинувати дитину, якщо їй не виповнилося 3 роки"

Щодо цього питання існує дуже багато суперечок між фахівцями. Багато людей вважають, що на сьогоднішній день препарати для вакцинації дещо гірші, ніж були раніше, тож не квапляться щепити свою дитину, доки їй не виповниться 3 або більше років. У МОЗ заперечують цю думку та радять усім дотримуватися Національного календаря профілактичних щеплень.

  • Міф №5: "Одночасне введення кількох вакцин призводить до перевантаження організму та послаблення імунітету"

 Існує думка, що поєднувати два препарати для щеплення не можна, оскільки вони можуть призвести до негативної реакції організму. Натомість, фахівці запевняють, що одночасна вакцинація різними препаратами не завдасть організму людини ніякої шкоди.

Читайте також: COVID-19 та грип: чи можна вакцинуватися одночасно від двох інфекцій – експерти.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, чи провокує вакцина від COVID-19 безпліддя або сексуальну дисфункцію.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ